Német blama, új francia csúcs, olasz menetelés

2021. március 31., szerda 23:13

A szerdai világbajnoki selejtezőkön a spanyol, a francia és az olasz válogatott is érvényesítette a papírformát, a németek viszont sokkoló vereséget szenvedtek.

Koszovó bő fél óráig bírta az elképesztő spanyol nyomást (80 százalékos labdabirtoklás mellett 16–0 a kapura lövések száma az első félidőben!), akkor azonban pár perc alatt Dani Olmo és Ferran Torres is eredményes volt (2–0).

A 21 éves City-szélső a 10. válogatott fellépésén a hatodik gólját szerezte meg!

A fordulást követően a vendégek szépítettek, de szinte rögvest jött a válasz Gerard Morenótól, így a spanyolok 3–1-re nyertek, és átvették a vezetést a két vb-selejtezőnél járó Svédországtól.

A franciák egyórányi játék után törték fel a bosnyák reteszt, Antoine Griezmann találata pedig sorozatban a nyolcadik idegenbeli meccsüket nyerték meg – ez új nemzeti rekord (0–1).

Hugo Lloris a 123. mérkőzésén lépett pályára a francia válogatottban, ezzel beérte Thierry Henryt az örökranglista 2. helyén, már csak Lilian Thuram (142) előzi őt meg.

Az olaszok 29 kapura lövésig jutottak Litvániában, de csak a 94. perces Ciro Immobile-büntető után nyugodhattak meg végleg (0–2).

A squadra azzurra az egymást követő 25. meccsén maradt veretlen (öt döntetlen mellett ez volt a 20. siker), ilyen hosszúra legutóbb 2004 októbere és 2006 júliusa között volt példa, ennél hosszabbra pedig csak 1935 és 1939 között (30).

A nap meglepetése egyértelműen a német válogatott hazai égése volt, Észak-Macedónia 2–1-re nyert Duisburgban.

Ez volt a nationalelf első hazai veresége világbajnoki selejtezőn a 2001-es müncheni német–angol 1–5 óta! Ezt követően 35 meccsből 30 siker és öt döntetlen volt a mérleg.

A magyar válogatott csoportjáról itt olvashat!

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐSOROZAT, EURÓPA

B-CSOPORT

Görögország–Grúzia 1–1 (Kakabadze 76. – öngól, ill. Kvaratskhelia 78.)

Spanyolország–Koszovó 3–1 (Olmo 34., F. Torres 36., G. Moreno 75., ill. Halimi 70.)

Az állás: 1. Spanyolország 7 pont (3 meccs), 2. Svédország 6 (2), 3. Görögország 2 (2), 4. Grúzia 1 (3), 5. Koszovó 0 (2)

C-CSOPORT

Észak-Írország–Bulgária 0–0

Litvánia–Olaszország 0–2 (Sensi 47., Immobile 90+4. – 11-esből)

Az állás: 1. Olaszország 9 (3), 2. Svájc 6 (2), 3. Észak-Írország 1 (2), 4. Bulgária 1 (3), 5. Litvánia 0 (2)

D-CSOPORT

Ukrajna–Kazahsztán 1–1 (Jaremcsuk 20., ill. Muzhikov 59.)

Bosznia-Hercegovina–Franciaország 0–1 (Griezmann 61.)

Az állás: 1. Franciaország 7 (3), 2. Ukrajna 3 (3), 3. Finnország 2 (2), 4. Bosznia-Hercegovina 1 (2), 5. Kazahsztán 1 (2)

F-CSOPORT

Moldova–Izrael 1–4 (Carp 29., ill. Zahavi 45+2., Solomon 57., Dabbur 65., Natcho 66.)

Skócia–Feröer 4–0 (McGinn 7., 53., C. Adams 60., Fraser 70.)

Ausztria–Dánia 0–4 (Skov Olsen 60., 74., Maehle 64., Höjbjerg 67.)

Az állás: 1. Dánia 9 (3), 2. Skócia 5 (3), 3. Izrael 4 (3), 4. Ausztria 4 (3), 5. Feröer 1 (3), 6. Moldova 1 (3)

J-CSOPORT

Örményország–Románia 3–2 (Szpercjan 56., Harojan 87., Barszegjan 89. – 11-esből, ill. Cicaldau 62., 72.)

Liechtenstein–Izland 1–4 (Frick 79., ill. Saevarsson 12., B. Bjarnason 45., Pálsson 78., Sigurjónsson 90+3. – 11-esből)

Németország–Észak-Macedónia 1–2 (Gündogan 63. – 11-esből, ill. Pandev 45+2., Elmasz 86.)

Az állás: 1. Örményország 9 (3), 2. Észak-Macedónia 6 (3), 3. Németország 6 (3), 4. Románia 3 (3), 5. Izland 3 (3), 6. Liechtenstein 0 (3)

Borítókép: Thilo Schmuelgen / AFP