Aranykapuba ért a megállíthatatlan Manchester City

2021. április 3., szombat 20:45 | aznap frissítve

A Manchester City nyerte meg a Premier League 30. fordulójának rangadóját, idegenben 2–0-ra legyőzte a Leicester Cityt.

Pep Guardiola együttese az első félidőben kapura lövést sem engedett ellenfelének, igaz, a saját hat lehetősége is rendre kimaradt.

A fordulást követően előbb a francia Benjamin Mendy, majd a brazil Gabriel Jesus is eredményes volt, így a manchesteriek végül 2–0-ra győztek.

A listavezető idegenben továbbra is káprázatosan szerepel, december közepe óta mind a 15 tétmeccsét megnyerte, a legutóbbi öt fellépésen még csak gólt sem kapott!

Jamie Vardy a 300. bajnokiján szerepelt a Leicester City színeiben, a tabella harmadik helyen álló együttese hátránya már 18 pont az éllovassal szemben.

ANGOL PREMIER LEAGUE

30. FORDULÓ

Chelsea–West Bromwich Albion 2–5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. Matheus Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 91., Diagne 68.)

Leeds United–Sheffield United 2–1 (Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)

Leicester City–Manchester City 0–2 (B. Mendy 58., Gabriel Jesus 74.)

Arsenal–Liverpool 0–3 (Jota 64., 82., Szalah 68.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 74 pont (31 meccs), 2. Manchester United 57 (29), 3. Leicester City 56, 4. Chelsea 51, 5. Liverpool 49 (51–36), 6. West Ham United 49 (45–35, 29), 7. Tottenham 48 (29), 8. Everton 46 (28), 9. Arsenal 42, ...19. West Bromwich 21

Borítókép: Rui Vieira / AFP