A Pool megverte az Arsenalt, a Chelsea ötöt kapott a kiesőjelölttől

2021. április 3., szombat 22:53 | aznap frissítve

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában a West Bromwich Albion elképesztő meglepetésre 5–2-re legyőzte idegenben a Chelsea-t.

Finoman szólva is ellentétes előjelekkel várták a felek az összecsapást, hiszen a Chelsea 15 tétmeccs óta veretlen volt, legutóbb február 20-án kapott gólt – azóta hét találkozót játszott le –, míg az utolsó előtti helyen álló West Bromwich több mint egy hónapja nem talált be az ellenfelek kapujába.

Figyelmeztető jel lehetett ugyanakkor, hogy a két csapat szeptemberi meccsén a West Brom szűk fél óra alatt 3–0-s előnyre tett szert, és csak a ráadás pillanataiban tudott pontot menteni a Chelsea (3–3).

A papírformának megfelelően a 27. percben a házigazda került előnybe, Marcos Alonso szabadrúgását a kapufa még hárította, a kipattanót viszont Christian Pulisic a kapuba vágta (1–0).

Két perccel később viszont emberhátrányba került a Chelsea, Thiago Silva blokkolási kísérlete végén estében eltalálta ellenfelét, amiért megkapta második sárga lapját is.

Az első játékrész hajrájában aztán jött az újabb sokk, Matheus Pereira előbb átemelte a kapuját elhagyó Edouard Mendyt, majd nem sokkal később a bal alsóba passzolt, így a West Brom mehetett előnnyel a szünetre (1–2)!

A fordulást követően bekezdett a Chelsea, előbb Marcos Alonso blokkolt lövése csattant a kapufán, majd Kovacic lőtt 20 méterről egy védőt érintve kevéssel a bal felső mellé.

A vendégek Matheus Pereira újabb lövésével veszélyeztettek, majd a még az első félidőben csereként beálló Callum Robinson remek helyezésével újabb gólt szereztek (1–3)!

Percekkel később pedig egy egészen látványos támadás végén Matheus Pereira előkészítéséből a volt újpesti Mbaye Diagne is bevette a hazai kaput, kiütés (1–4)!

Az ennél a gólnál hibázó Mason Mount Timo Werner önzetlensége után gyorsan kozmetikázott, de hiába nyomott a Chelsea, ezen a meccsen nem volt visszaút mínusz háromról, sőt a végén még Robinson újabb gólt szerzett (2–5).

A Manchester City  magabiztosan verte a Leicester Cityt a nap rangadóján,az esti mérkőzésen pedig az Arsenal bő egy órán át állta a címvédő Liverpool rohamait, akkor azonban Diogo Jotáék gyorsan háromszor is beköszöntek (0–3).

ANGOL PREMIER LEAGUE

30. FORDULÓ

Chelsea–West Bromwich Albion 2–5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. Matheus Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 91. Diagne 68.)

Leeds United–Sheffield United 2–1 (Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)

Leicester City–Manchester City 0–2 (B. Mendy 58., Gabriel Jesus 74.)

Arsenal–Liverpool 0–3 (Jota 64., 82., Szalah 68.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 74 pont (31 meccs), 2. Manchester United 57 (29), 3. Leicester City 56, 4. Chelsea 51, 5. Liverpool 49 (51–36), 6. West Ham United 49 (45–35, 29), 7. Tottenham 48 (29), 8. Everton 46 (28), 9. Arsenal 42, ...19. West Bromwich 21

Borítókép: Mike Hewitt / AFP