A Paks megint fél tucatot vágott a Puskás Akadémiának

2021. augusztus 8., vasárnap 21:52

A labdarúgó NB I 2. fordulójában a Paks a két gólt és két gólpasszt jegyző Bognár István vezérletével 6–1-re kiütötte Felcsúton a Puskás Akadémiát.

Azt nem lehet állítani, hogy gólszegény meccseket játszanának egymással a felek, hiszen az előző idényben a Paks otthon 6–2-re és 4–2-re megverte a Puskás Akadémiát, a kiírás ezüstérmese pedig Felcsúton 3–2-re nyert.

Az első negyedóra végén született meg a találkozó első gólja, sok videózás után végül érvényben maradt Sajbán Máté találata.

A játékrész hajrájában felpörögtek az események, előbb Bognár István talált be, majd Nagy Zsolt dumálta ki magának a második sárga lapját, az emberhátrányba kerülő felcsútiak kapuját pedig még Ádám Martin is bevette a szünet előtt (0–3).

A fordulást követően összejött a szépítés a felcsútiaknak, Jakub Plsek volt eredményes (1–3), de ez csak vörös posztóként szolgált a vendégeknek!

A következő szűk negyedórában ugyanis háromszor is betaláltak a paksiak, Nagy Richárd után Sajbán, majd Bognár is duplázott, így pedig újra fél tucatig jutottak a PAFC ellen a tolnaiak (1–6).

A végén Joao Nunes is kapott egy pirosat, de ezzel nem nőtt a különbség a csapatok játékosmennyisége között, mivel az általa felrúgott Windecker József sem tudta folytatni a meccset és nem maradt már több cseréje a Paksnak.

A Puskás Akadémiánál abban bízhatnak, hogy az előző idényben a nagy zakó ellenére is ezüstérmes lett végül a gárda...

LABDARÚGÓ NB I

2. FORDULÓ

DVSC–Újpest 2–2 (Tischler 77., 87., ill. Croizet 6., 50.)

Kiállítva: A. Diaby (Újpest, 14.)

Puskás Akadémia–Paks 1–6 (Plsek 56., ill. Sajbán 15., 67., Bognár I. 37., 69. – a másodikat 11-esből, Ádám M. 45+1., Nagy R. 59.)

Kiállítva: Nagy Zs. (Puskás Akadémia, 42.), Nunes (Puskás Akadémia, 88.)

Az állás: 1. Mezőkövesd 6 pont (6–4), 2. Kisvárda 6 (4–2), 3. DVSC 4 (6–3), 4. MTK 4 (2–1), 5. Paks 3 (8–4), 6. Puskás Akadémia 3 (3–7), 7. Mol Fehérvár FC 1 (1–1, 1 meccs ), 8. Újpest 1 (3–4), 8. ZTE 1 (3–4), 10. Gyirmót 1 (2–3), 11. Ferencváros 0 (1–2, 1 meccs), 12. Honvéd 0 (1–5)