Kétgólos hátrányból mentett pontot a Loki az Újpest ellen

2021. augusztus 8., vasárnap 19:46

A labdarúgó NB I 2. fordulójában a Debrecen hazai pályán kétgólos hátrányból felállva 2–2-re végzett a meccs túlnyomó részében emberhátrányban játszó Újpesttel. A „liláknál” Yohan Croizet, a hazaiaknál a csereként beálló Tischler Patrik tudott duplázni.

Az Újpest 29 éves francia középpályása már a 6. percben megszerezte a vezetést, 17 méteres lövéséhez csak hozzáérni tudott Tomás Kosicky (0–1).

Még az első negyedóra sem telt le, amikor emberhátrányba kerültek a vendégek, Abdoulaye Diaby a 14. percben megkapta második sárga lapját is.

Ennek ellenére újabb gólt megint csak az Újpest szerzett, Croizet ezúttal két védőt vert meg, mielőtt a hosszú alsóba lőtt (0–2).

A második félidő derekán nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a debreceniek, de Filip Pajovics rendre a helyén volt, így például a 32. percben a megsérülő Bárány Donát helyére beálló Tischler Patrik közeli fejesénél, így a hajrá nyitányáig maradt a kétgólos különbség a felek között.

Akkor azonban Dzsudzsák Balázs szemfülesen és gyorsan elvégzett szabadrúgása után Tischler bólintása már eredményesnek bizonyult (1–2).

Ha pedig egy üzlet beindul... A 87. percben Dzsudzsák indította a bal oldalon Ferenczi Jánost, akinek a beadását ugyancsak Tischler fejelte a jobb alsóba (2–2).

A végén mindent megtett a fordításért a Loki, de újabb gól már nem jött össze, így iksz lett a vége.

LABDARÚGÓ NB I

2. FORDULÓ

DVSC–Újpest 2–2 (Tischler 77., 87., ill. Croizet 6., 50.)

Kiállítva: A. Diaby (Újpest, 14.)

Puskás Akadémia–Paks 1–6 (Plsek 56., ill. Sajbán 15., 67., Bognár I. 37., 69. – a másodikat 11-esből, Ádám M. 45+1., Nagy R. 59.)

Kiállítva: Nagy Zs. (Puskás Akadémia, 42.), Nunes (Puskás Akadémia, 88.)

Az állás: 1. Mezőkövesd 6 pont (6–4), 2. Kisvárda 6 (4–2), 3. DVSC 4 (6–3), 4. MTK 4 (2–1), 5. Paks 3 (8–4), 6. Puskás Akadémia 3 (3–7), 7. Mol Fehérvár FC 1 (1–1, 1 meccs ), 8. Újpest 1 (3–4), 8. ZTE 1 (3–4), 10. Gyirmót 1 (2–3), 11. Ferencváros 0 (1–2, 1 meccs), 12. Honvéd 0 (1–5)

(Borítókép: Yohan Croizet duplája egy pontot ért végül – MTI/Vajda János)