Háromból semmi, a rangadót is elbukta a Juventus

2021. szeptember 11., szombat 20:01

Három forduló után is nyeretlen az olasz rekordbajnok Juventus, a torinói csapat ezúttal a Napoli vendégeként 2–1-re kikapott.

A nyitó meccsén az Udinese ellen kétgólos előnyt szórakoztak el a „zebrák”, Cristiano Ronaldo 94. percben szerzett gólját pedig a VAR vette el. Az Empoli elleni meccs előtt a portugál klasszis a Manchester Unitedhoz igazolt,nélküle 1–0-ra kikapott a Juventus, az új ellenfél pedig a hibátlanul álló Napoli volt, idegenben.

Ennek ellenére úgy tűnt, megtörhet a jég, hiszen a 10. percben Álvaro Morata megszerezte a vezetést a vendégeknek, de a fordulást követően a nápolyiak hamar egyenlítettek, az utolsó percekben pedig újra betaláltak, így továbbra is csak egy ponttal áll a rekordbajnok.

SERIE A

3. FORDULÓ

Empoli–Venezia 1–2 (Bajrami 89., ill. T. Henry 13., Okereke 68.)

Napoli–Juventus 2–1 (Politano 57., K. Koulibaly 85., ill. Morata 10.)

Atalanta–Fiorentina 1–2 (D. Zapata 65., ill. Vlahovic 33., 49. – a másodikat 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 9 pont, 2. Lazio 6 (9–2, 2 meccs), 3. Roma 6 (7–1, 2), Inter 6 (7–1, 2), 5. Milan 6 (5–1, 2), 6. Fiorentina 6 (5–4), ...10. Atalanta 4, ...16. Juventus 1

(Borítókép: Daniele Badolato - Juventus FC/Getty Images)