Tömegverekedés előzte meg a Debrecen–Fehérvár rangadót

2021. október 2., szombat 19:30

Az Index értesülése szerint tömegverekedés előzte meg a szombat 19.30-ra kiírt DVSC–Mol Fehérvár FC NB I-es rangadót. A rendkívül élvezetes mérkőzésen két késői büntetővel 1–1 lett a vége.

A két együttes 2005 és 2018 között összesen 10 alkalommal lett magyar bajnok, a debreceniek egyéves másodosztályú szereplés után jutottak vissza az élvonalba, a szombati lesz a felek első találkozása a tavaly júniusi élvonalbeli bajnoki óta.

Úgy fest, a szurkolók alaposan feltüzelt állapotban várták a csatát, hiszen információnk szerint mintegy 120 szurkoló csapatott össze Debrecenben a Doberdó ABC-nél, sőt, még Molotov-koktélok is előkerültek a tömegverekedés során.

Ami a meccset illeti:

Mindkét csapat támadólag lépett fel, Dárdai Pál volt különösen aktív a vendégeknél, nagy helyzeténél szépen védett Tomás Kosicky, aki Nikolics Nemanja fejesét is hárította, Dárdai beadása után pedig Sylvain Deslandes mentett üggyel-bajjal.

A 41. percben Dzsudzsák Balázs megkapta a második sárga lapját is, így emberhátrányba kerültek a debreceniek, de így is volt egy ígéretes lehetőségük még a szünet előtt Ugrai Roland révén.

A második félidőben gyorsan betalált a Loki, de Bárány gólja ugyanúgy nem ért les miatt, mint Nikolicsé az első félidőben.

Hogy ezen a területen ne legyen iksz, jött Kodro, aki első labdaérintéséből eredményes volt, de harmadszor is les miatt szakadt gyorsan félbe az ünneplés.

A félidő derekához érve Kosicky jelezte egy szerencsétlen mozdulatnál, hogy nagyon nagy baj van, minden bizonnyal térdszalagszakadást szenvedett, így le kellett cserélni a hazaiak kapusát.

A hajrára beállt a hazaigazoló Németh Krisztián, aki a 85. percben büntetőt harcolt ki, Ugrai pedig megszerezte a vezetést.

A győzelmet viszont nem tudta kiharcolnia a bő egy félidőn át emberhátrányban játszó Debrecen, mert a végén a Vidi is kapott egy tizenegyest, Kodro lövéséhez pedig csak hozzáérni tudott a csereként beálló Gróf Dávid (1–1).

NB I

8. FORDULÓ

Újpest–Gyirmót 1–3 (Kastrati 52., ill. Varga B. 11., 27. – a másodikat 11-esből, Szegi 16.)

Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2–0 (Lakveheliani 19. – öngól, Baluta 63.)

Debrecen–Mol Fehérvár FC 1–1 (Ugrai 86. – 11-esből, ill. Kodro 92. – 11-esből)

Kiállítva: Dzsudzsák Balázs (Debrecen, 41.)

VASÁRNAP

14.15: ZTE–MTK (Tv: M4 Sport)

17.00: Paks–Ferencváros (Tv: M4 Sport)

PÉNTEKI EREDMÉNY

Honvéd–Kisvárda 2–1 (Klemenz 6., Machach 94., ill. Tamás K. 2. – öngól)

Az állás:   1. Kisvárda 18 pont (13–8), 2. Ferencváros 15 (14–6, 6 meccs), 3. Paks 13 (22–15, 7), 4. Honvéd 13 (14–12), 5. Puskás Akadémia 13 (9–9, 7), 6. Fehérvár 11, 7. MTK 10 (7), 8. Debrecen 9, 9. Mezőkövesd 8 (9–15), 10. Gyirmót 6, 11. Zalaegerszeg 5 (7), 12. Újpest 3

Azonos pontszám esetén elsődlegesen a több győzelem rangsorol.