Ismét Cristiano Ronaldo volt a Manchester United hőse

2021. október 30., szombat 20:20

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának rangadóján a Manchester United idegenben 3–0-ra legyőzte a Tottenhamet.

A „vörös ördögök” Liverpooltól elszenvedett kiütéses veresége után Ole Gunnar Solskjaer menedzser kispadja finoman szólva is inogni kezdett, de hét eleji nyilatkozata alapján kapott még három meccset a bizonyításra.

Ha így van, jól indult számára a pontszerző túra, hiszen az együttes győzelemmel zárta az első rangadóját.

A londoni mérkőzésen a Tottenham talált be először, de hosszas várakozás után az asszisztens csak beintette a teljesen egyértelmű lest Romero találatánál.

A manchesteri nyomás az első félidő hajrájában hozott áttörést, Bruno Fernandes remekül löbbölt labdáját Cristiano Ronaldo kiszorított helyzetből, kapásból vágta a hosszú alsóba (0–1).

A nagy kedvvel futballozó portugál támadó a fordulást követően óriási bombát eresztett meg a rövid felsőbe is, de ekkor kicsivel lesről indult.

A 64.percben aztán már eldöntötte a győzelem kérdését a vendégcsapat, Ronaldo szenzációs passzával Edinson Cavani lépett ki, és helyezett rendkívül elegánsan a kapuba (0–2).

A norvég tréner ezt követően azt is megtehette, hogy három főszereplőjét, CR-t, Fernandest és Cavanit is lecseréli, a Tottenham játékában nem volt benne ezt követően sem a veszély.

Az elsőként beálló Marcus Rashford ráadásul a végjátékban újabb gólt szerzett, Matics ragyogó indításából tekert a bal alsóba (0–3).

PREMIER LEAGUE

10. FORDULÓ

Leicester City–Arsenal 0–2 (Gabriel 5., Smith-Rowe 18.)

Burnley–Brentford 3–1 (Wood 4., Lowton 32., Cornet 36., ill. Ghoddos 79.)

Liverpool–Brighton 2–2 (Henderson 4., Mané 24., ill. Mwepu 41., Trossard 65.)

Manchester City–Crystal Palace 0–2 (Zaha 6., Gallagher 88.)

Kiállítva: Laporte (Man. City, 45+2.)

Newcastle United–Chelsea 0–3 (James 65., 77., Jorginho 80. – 11-esből)

Watford–Southampton 0–1 (Adams 20.)

Tottenham–Manchester United 0–3 (C. Ronaldo 39., Cavani 64., Rashford 85.)

Az élmezőny állása: 1. Chelsea 25 pont (25–3), 2. Liverpool 22 (29–8), 3. Manchester City 20 (20–6), 4. West Ham United 17 (16–10, 9), 5. Manchester United 17 (19–15), 6. Arsenal 17 (12–13), 7. Brighton 16 (11–11), 8. Tottenham 15 (9–16), 9. Everton 14 (15–14, 9), 10. Leicester City 14 (15–17)

(Borítókép: Mike Hewitt/Getty Images)