• 42’
    sárga lap | Lengyelország | első félidő
    Mateusz Klich (10) Lengyelország
    42’

Klich kap sárga lapot, miután csúnyán rácsúszott a gólszerző Schäfer bokájára. A DAC középpályását ápolni kell, de szerencsére folytatni tudja a meccset

• 40’

Piatek érkezett az ötösön egy sarokrúgás után, de Dibusz is résen volt, így övé lett a labda. A lengyel támadó hozzáért a kapushoz, Szalai Ádám számon is kérte a Hertha csatárát, de aztán lenyugodtak a kedélyek.

• 37’
    gól | Magyarország | első félidő
    Lengyelország
    0
    1 Magyarország Schäfer András (13)
    37’

Vezetünk! Némi szerencsével ugyan: Nagy Zsolt szabadrúgását Puchacz csúsztatta meg, amely így tökéletes volt az ötösön érkező Schäfernek, aki Szczesny lábai között közelről a kapuba fejelt.

• 34’

Szerencsére veszélytelen, erő sem volt benne, középre is ment, Dibusznak könnyű dolga volt.

• 30’

30 percnyi játék után az Eb-ezüstérmes már 3–0-ra vezet San Marinóban, ezzel biztos, hogy megnyeri a csoportot, a lengyelek pedig a mai mérkőzés eredményétől függetlenül a második helyen végeznek, így pótselejtezőn vívhatják majd ki a vb-részvételt.

A csoport harmadik mérkőzésen egyelőre Albánia–Andorra 0–0.

• 27’

Schön okozott fejvájást a hazai védelemnek, két ember között tartott meg egy felpattanó labdát az ötösön belül, majd az érkező Negónak készítette le, a lövés azonban egyikükről szögletre pattant, amelyből nem alakult ki veszély.

• 23’

Varga Kevin ment el a bal oldalon, majd laposan adott középre, Szczesny a kapujából kivetődve beleüt a labdába, de szerencséjére a védők még időben mentettek az érkező Scön és Szalai Ádám elől.

• 18’

Ezúttal jobb oldalon futott a lengyel akció, a centerezés Bednareket kereste, akinek lábáról Dibusz ütötte el a labdát, majd a kipattanóra Piatek érkezett, a Ferencváros kapusa azonban azt a próbálkozást is önfeláldozóan hárította.

• 15’

Eltelt az első negyedóra, a kapusoknak eddig nem akadt komoly védeni valója. Inkább mezőnyben folyik a harc, ahol sok apró szabálytalanság tördeli a játékot.

• 10’

Molder futott el a bal szélen, Piatekhez centerezett, aki kapásból tüzelt, de a jó helyen álló Langról lepattant a labda.

• 8’

A lengyel térfél közepéről végezhettünk el szabadrúgást, ám Varga Kevin labdája mindenki felett elszállt.

• 6’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Nagy Zsolt (5) Magyarország
    6’

Nagy Zsolt pakolt oda keményen Dawidowicznak az oldalvonal mellett, sárga lappal jutalmazta őt a portugál játékvezető, Tiago Martins.

• 2’

Puchacz osztott ki a magyar játékosnak egy könyököst a félpályánál, de szerenécsére nem komoly a baj.

• 1’

A tiszta pirosban játszó magyar csapat indította útjára a labdát, Lengyelország tiszta fehérben futballozik ma este.

• Természetesen elsőként a vendég csapaté, vagyis a a magyar, amelyet kitörő örömmel és óriási tapssal fogadott a lengyel közönség. Hiába, lengyel, magyar, két jó barát...

• A találkozó eredményétől függetlenül számunkra már elúszott a világbajnokságra való kijutás esélye és ha Albánia nem botlik otthon Andorra ellen, akkor a csoport negyedik helyén végez. A lengyelek második helye szinte bizonyos, mivel az azonos pontszámmal, de hattal jobb gólkülönbséggel álló Anglia San Marino ellen játszik ma este, borítékolható, hogy a korábbi Vidi edző, Paulo Sousa csapata pótselejtezőn harcolhatja majd ki a vb-részvételt.

• A két válogatott eddig 33 alkalommal találkozott egymással, amelyből 20-szor a magyar csapat hagyta el győztesen a pályát. Öt alkalommal született döntetlen és eddig nyolcszor tudtak győzni a lengyelek. A gólkülönbség 90-42 a javunkra.

• Robert Lewandowski pihenőt kapott a szakmai stábtól a magyarok elleni összecsapásra, ahogyan Kamil Glik, az olasz Benevento védője és Grzegorz Krychowiak, a FK Krasznodarnak játékosa sem lép pályára.

Szczesny – Dawidowicz, Kedziora, Bednarek, Puchacz – Cash, Linetty, Klich, Moder – Swiderski, Piatek.

• Szoboszlai Dominik kisebb sérülést szenvedett a vasárnapi edzésen, így visszatért klubcsapatához, az RB Leipzighez további vizsgálatokra. A szövetségi kapitány az alábbi kezdőnek szavazott bizalmat:

Dibusz – Fiola, Lang, Szalai Attila – Nego, Nagy Á., Schäfer, Nagy Zs., – Varga K., Szalai Ádám, Schön.

• Utolsó vb-selejtezőjét játssza ma este a magyar labdarúgó-válogatott, Marco Rossi csapata Varsóban vendégeskedik, ahol Lengyelország ellen törekszik majd a minél szebb búcsúra. Tartsanak velünk!