A Liverpool sem tudta legyőzni Antonio Conte Tottenhamjét

2021. december 19., vasárnap 19:29

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának szombati rangadóján a Tottenham hazai pályán 2–2-re végzett a hajrára megfogyatkozó Liverpoollal.

Az Antonio Conte kinevezése óta a PL-ben még veretlen Tottenham ezúttal is jól kezdett, az első negyedóra végéhez közeledve Tanguy Ndombele pazar előkészítése után Harry Kane törte meg bajnoki gólcsendjét (1–0).

Az angol válogatott csapatkapitánya ebben az idényben a 14. PL-meccsén csak a második találatát szerezte meg, nem ehhez szoktak az elmúlt években a londoniaknál.

Nem sokkal később Szon Hung Min növelhette volna az előnyt, majd a dél-koreai passzából Dele Alli került ziccerbe az első fél óra végén, de Alisson ujjheggyel menteni tudott.

A fölénybe kerülő liverpooliak a 35. percben büntettek, Andrew Robertson bal oldali beadását Diogo Jota bólintotta a kapuba (1–1).

A játékrész hajrájában nagyon nyomtak a vendégek, de Hugo Lloris lehúzta a rolót, a ráadás végén pedig Kane-t blokkolták a „vörösök”, így egállal fordultak a felek.

Az 55. percben újra Kane került nagy helyzetbe, de nem tudott betalálni, nem úgy a játékrész derekán Robertson, aki Trent-Alexander Arnold belőtt labdája után fejelt a hálóba (1–2). Az esetnél amúgy Mohamed Szalah a saját kezére fejelt pillanatokkal korábban, de ennek ellenére érvényes maradt a gól.

A Spurs nem adta fel, Alisson felszabadítási kísérlete nem volt sikeres, Szon Hung Min pedig az üres kapuba passzolhatott (2–2).

Sőt, nem sokkal később emberelőnybe kerültek a londoniak Robertson elborult megoldása miatt – konkrétan agyonrúgta ellenfelét –, a videózás után mehetett zuhanyozni (igaz, azért ennek fényében Kane első félidei becsúszása is inkább volt pirosba hajló, mint sárga).

A feszült végjátékban újabb gól már nem esett, Contéval így az ötödik bajnoki mérkőzésén három győzelem mellett másodszor ikszelt a Tottenham.

PREMIER LEAGUE

18. FORDULÓ

Everton–Leicester City – elhalasztva

Wolverhampton Wanderers–Chelsea 0–0

Newcastle United–Manchester City 0–4 (Dias 5., Cancelo 27., Mahrez 64., Sterling 86.)

Tottenham Hotspur–Liverpool 2–2 (Kane 13., Szon Hung Min 74., ill. Diogo Jota 35., Robertson 70.)

Kiállítva: Robertson (Liverpool, 77.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 44 pont (44–9), 2. Liverpool 41 (50–15), 3. Chelsea 38 (39–12), 4. Arsenal 32 (27–23), 5. West Ham 28 (28–21, 17 meccs), 6. Manchester United 27 (26–24, 16), 7. Tottenham 26 (18–19, 15), ...20. Newcastle 10

(Borítókép:   Julian Finney/Getty Images)