Az idény leggyorsabb gólja után nyert, és újra élen a Fradi

2022. február 13., vasárnap 19:16

A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Ferencváros idegenben 3–1-re legyőzte a Zalaegerszeget, ezzel újra vezeti a bajnokságot.

Nem mondhatni, hogy ideális formában várta a címvédő a meccset, hiszen bár a kupában legyőzte a Vasast, a bajnokságban három idei meccséből kétszer is kikapott, így időközben elbukta az első helyét a tabellán.

A Puskás Akadémia meglepő veresége után azonban megnyílt a lehetőség, hogy egy zalaegerszegi sikerrel ismét élre álljanak a ferencvárosiak, ezt pedig álomkezdéssel próbálták megalapozni Kristoffer Zachariassen már 11 másodperc után bevette a hazai kaput (0–1)!

Ez volt az idény leggyorsabb gólja a magyar élvonalban.

Bő fél óra játék után növelte előnyét a zöld-fehér együttes, Olekszandr Zubkov beadása után Henry Wingo készítette le a labdát Ryan Mmaeénak, aki a kapuba lőtt (0–2).

Hogy a második félidőre maradjon még kérdés, arról Josip Spoljaric gondoskodott, aki az első félidő ráadásában szépített, de rögvest a fordulást követően a Vasas ellen is eredményes Botka Endre eldöntötte a három pont sorsát (1–3).

A folytatásban Aissza Laidouni növelhette volna kétszer is az előnyt, de újabb gól már nem esett. A Fradi így is magabiztosan nyert, sikerével pedig újra vezeti az NB I-et.

NB I

20. FORDULÓ

Honvéd–Fehérvár 3–1 (Nagy D. 55., 91., Petruszenko 86., ill. Zulj 49.)

Zalaegerszeg–Ferencváros 1–3 (Spoljaric 45+1., ill. Zachariassen 1., R. Mmaee 33., Botka 49.)

Az állás: 1. Ferencváros 41 pont (36–17), 2. Puskás Akadémia 40 (30–21), 3. Kisvárda 39 (34–19), 4. Fehérvár 29 (25–24), 5. Paks 27 (50–41), 6. Mezőkövesd 26 (25–31), 7. Zalaegerszeg 26 (30–39), 8. Honvéd 23 (35–37), 9. Gyirmót 23 (22–30), 10. Debrecen 22 (33–34), 11. MTK 19 (16–35), 12. Újpest 18 (24–32)

(Borítókép: MTI/Koszticsák Szilárd, archív)