A Fradinak kétgólos előny sem volt elég Felcsúton

2022. április 3., vasárnap 18:53

A labdarúgó NB I rangadóján a Puskás Akadémia 2–2-es döntetlent játszott a listavezető Ferencvárossal, így maradt a közötti hétpontos differencia hét körrel a vége előtt.

A felcsútiak már a 4. percben bevették a vendégek kapuját, miután a sokadik gyömöszölés már túljutott Dibusz Dénesen, de már a válogatott kapus első védését is les előzte meg, így a találat végül nem volt érvényes.

A vendégek az első negyedórában egy Ryan Mmaee-lehetőséggel jelentkeztek, majd a 18. percben meg is szerezték a vezetést, Anderson Esiti 17 méterről a léc alá tüzelt (0–1).

Ezzel lendületbe jött a címvédő, Mmaee szabadrúgás és Eldar Civic lövése is magában hordozta az újabb találatot, de végül egyikből sem született gól.

A fordulást követően Alexandru Baluta félollózós lövése váltott ki lelkesedést a publikumból, de hamar lehűtötték a hazai kedélyeket, Olekszandr Zubkov remek labdájával RyanMmaee lépett ki, és lőtt a hálóba (0–2).

Akik azt gondolták, ezzel eldőlt a három pont kérdése, azok hamar meglepődhettek, hiszen percekkel később Libor Kozák szépített, és még mindig csak az 56. percben jártunk, amikor egy mentési kísérlet Patrizio Stronati fejéről a Fradi kapujába pattant, így cseh gólokkal egyenlített a Puskás Akadémia (2–2).

Ez pedig már a felcsúti fölényt hozta el, Nagy Zsolt ziccerénél és Sahab Zahedi lövésénél is Dibusz hárított, majd Mmaee kevéssél mellé szálló ágyúzására Zahedi újabb hatalmas lehetősége volt a válasz – megint csak eredménytelenül.

A hajrában is nyomott a Puskás Akadémia (a szögletek számában a 83. percben 11–0 volt már a hazaiaknak!), újabb gól viszont már nem született, így a Fradi végül egy pontot megszerzett, és megőrizte hétpontos előnyét kihívójával szemben.

NB I

26. FORDULÓ

Újpest–MTK 2–0 (Katona 63., Zivzivadze 82.)

Puskás Akadémia–Ferencváros 2–2 (Kozák 52., Stronati 56., ill. Esiti 18., R. Mmaee 49.)

Az állás: 1. Ferencváros 53 pont (44–21), 2. Puskás Akadémia 46 (35–27), 3. Kisvárda 45 (42–29), 4. Zalaegerszeg 36 (33–39), 5. Paks 35 (61–50), 6. Fehérvár 35 (35–36), 7. Újpest 33 (35–38), 8. Honvéd 32 (42–41), 9. Debrecen 32 (40–40), 10. Mezőkövesd 31 (27–39), 11. Gyirmót 25 (24–37), 12. MTK 25 (18–39)

(Borítókép: MTI/Vasvári Tamás)