Újabb Milan-lépés az arany felé, de tapad az Inter a riválisra

2022. május 1., vasárnap 17:08 | aznap frissítve

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában a Milan a hajrában szerzett Rafael Leão-góllal 1–0-ra legyőzte a Fiorentinát, így újabb lépést tett a bajnoki cím felé.

A felek legutóbbi két meccsén összesen 12 gól esett (Firenzében előbb a Milan nyert 3–2-re, majd ősszel a Fiorentina 4–3-ra), ehhez képest a hazai fölényt hozó első játékrészben csak egy les miatt meg nem adott Theo Hernández-találatot jegyezhettek fel.

A folytatásban is nyomott a Milan, de negyedórával a vége előtt Arthur Cabral fejesénél Mike Maignan bravúrja kellett ahhoz, hogy ne kerüljön előnybe a Fiorentina.

A hajrában mindkét csapat nyomott, így izgalmas játékot láthattak a szurkolók, a 82. percben pedig a győztes gól is megszületett, a vendégek hibáját Rafael Leão használta ki (1–0).

A Lazio elleni meccshez hasonlóan a végjátékban nyerő Milan így újabb lépést tett a bajnoki cím felé, három fordulóval a vége előtt öt pont az előnye a nemsokára pályára lépő Interrel szemben.

A Juventus a ma 35 éves Leonardo Bonucci duplájával fektette két vállra a Veneziát (2–1), így gyakorlatilag biztossá vált a rekordbajnok BL-indulása, és csak egy pont a hátrány a dobogós Napolival szemben.

Torino másik fele is örülhetett, Andrea Belotti büntetőből duplázott a hajrában a kilenc fővel záró Empoli vendégeként, a ráadásban pedig akcióból is betalált (1–3).

Az Inter igyekezett lényegesen hamarabb eldönteni az udinei meccsét, Federico Dimarco szöglete után Ivan Perisic csúsztatott a rövid felsőbe, majd Lautaro Martínez a büntetőjét ugyan kihagyta, a kipattanót már a kapuba fejelte (0–2).

A fordulást követően csak nem akart összejönni a vendégek harmadik találata, ezzel pedig a hajrá előtti szépítés izgalmas végjátékot ígért: Gerard Deulofeu szabadrúgásánál még óriásit védett Samir Handanovic, viszont Ignacio Pussetto így is megszerezte az Udinese gólját (1–2).

A 79. percben Arturo Vidalnak nem sikerült a lesvonal mögött maradnia a két támadó a kapus elleni egyoldalú csatában, így végül csak a lefújás pillanatában tudhatták magukénak a három pontot az Inter-szurkolók.

A nap utolsó meccsén az elmúlt egy hónapban a Milan (0–0), a Juventus (1–1) és az Inter (2–1) ellen is veretlen maradó Bologna a Romát is megviccelte (0–0), így biztossá vált a Juve BL-indulása is.

SERIE A

35. FORDULÓ

Juventus–Venezia 2–1 (Bonucci 7., 76., ill. Aramu 71.)

Milan–Fiorentina 1–0 (Leão 82.)

Empoli–Torino 1–3 (Zurkowski 56., ill. Belotti 79., 87., 96 – az első kettőt 11-esből)

Kiállítva: Verre (Empoli, 59.), Sztojanovics (Empoli, 86.)

Udinese–Internazionale 1–2 (Pussetto 72., ill. Perisic 12., L. Martínez 39.)

Roma–Bologna 0–0

Az élmezőny állása: 1. Milan 77 pont (61–30), 2. Inter 75 (74–29), 3. Napoli 70 (67–31), 4. Juventus 69 (54–31), 5. Lazio 59 (70–53), 6. Roma 59 (55–40), 7. Fiorentina 56 (54–47)

(Borítókép: Marco Luzzani/Getty Images)