Az Atlético Madrid bebiztosította a BL-indulását

2022. május 12., csütörtök 09:52

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra legyőzte az Elchét, ezzel bebiztosította a BL-indulását.

Az előző kiírást megnyerő „matracosok” Matheus Cunha első félóra végén szerzett góljával kerültek előnybe, majd a 62. percben Rodrigo de Paul állította be a végeredményt.

Ezzel a sikerrel eldőlt, hogy a matracosok már nem csúszhatnak ki az első négyből (a hat pontra lévő Betisszel szemben jobb az egymás elleni eredményük), így indulhatnak a Bajnokok Ligája 2022–2023-as kiírásában.

Sőt mivel a Sevilla sorozatban harmadszor is ikszelt, a madridi gárda feljött a harmadik helyre, a nem is olyan rég még második andalúziaiak pedig már csak a negyedikek.

A Real Madrid már korábban bebiztosította aranyérmét, és az Atléticót két körrel a vége előtt öt ponttal megelőző Barcelona is fixre veheti az ezüstérmét.

LA LIGA

36. FORDULÓ

Alavés–Espanyol 2–1

Osasuna–Getafe 1–1

Sevilla–Mallorca 0–0

Elche–Atlético Madrid 0–2

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 81 (73–30, 35 meccs, már bajnok), 2. Barcelona 72 (68–36), 3. Atlético Madrid 67 (62–41), 4. Sevilla 66 (51–29), 5. Betis 61 (60–40), 6. Real Sociedad 56 (34–34, 35).

(Borítókép: Fuente Pérez / NurPhoto via Getty Images)