Nem bírtak egymással a tavalyi Eb-döntő résztvevői Angliában

2022. június 11., szombat 22:50

A Nemzetek Ligája A ligájának szombati rangadóján Anglia hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott Olaszországgal.

Az olaszoknak kifejezetten jó élményeik lehettek a szigetországiakkal szemben, hiszen a tavalyi Eb-döntő megnyerése mellett azért a 2014-es világbajnokságon (szempontjukból 2–1), a 2012-es Eb-párharcban (0–0, 11-esekkel 4–2), az 1990-es vb-bronzmeccsen (2–1) vagy éppen az 1980-as Eb-n (1–0) is örülhettek ellenük.

Ezen a találkozón a „háromoroszlánosok” sokkal támadóbban léptek fel, mint az egy évvel korábbi találkozón, de hiába volt az első félidőben nyolc lövésük, egyik sem talált utat az olasz kapuba ezúttal, Mason Mount bombáját a léc hárította – a túloldalon Aaron Ramsdale-nek kellett néhány nagyobb védést bemutatnia cserébe.

A két kapitány a második félidő derekán egy perc alatt ötöt is cserélt – érkezett a pályára a csapatkapitány Harry Kane is –, de az új játékosok sem hoztak áttörést a játékban.

A gól nélküli döntetlen azt jelenti, hogy a világ legértékesebb keretével bíró angolok három kör után is nyeretlenül utolsók a csoportban, amelyben a németekkel ikszelő magyar csapat a második helyen áll.

A lengyeleknek kétgólos előny sem volt elég

A 4. csoportban a lengyelek gyorsan elfelejtették a belgáktól kapott hatost, és Matty Cash révén hamar vezetéshez jutottak Hollandiában, majd a fordulást követően gyorsan megduplázták előnyüket.

Percekkel később viszont eggyel sem mentek, előbb Davy Klaassen szépített, majd Denzel Dumfries egyenlített (2–2).

A 91. percben ott volt a meccslabda a házigazda előtt, de Memphis Depay büntetője kimaradt.

A belgák hiába vezettek a 87. percig, a meccs elején egy lesgólt már szerző Wales második találatát már a videózás sem vette el (1–1).

NEMZETEK LIGÁJA, A LIGA

3. FORDULÓ

3. CSOPORT

Anglia–Olaszország 0–0

Magyarország–Németország 1–1 (Nagy Zs. 6., ill. Hofmann 9.)

A csoport állása: 1. Olaszország 5 pont (3–2), 2. Magyarország 4 (3–3), 3. Németország 3 (3–3), 4. Anglia 2 (1–2)

4. CSOPORT

Hollandia–Lengyelország 2–2 (Klaassen 51., Dumfries 54., ill. Cash 18., Zielinski 49.)

Wales–Belgium 1–1 (B. Johnson 87., ill. Tielemans 51.)

A csoport állása: 1. Hollandia 7 (8–4), 2. Belgium 4 (8–6), 3. Lengyelország 4 (5–9), 4. Wales 1 (3–5)

(Borítókép: Matteo Ciambelli/DeFodi Images via Getty Images)