A labdabirtoklás nem változott, jelentős a német fölény (62 százalék), viszont az UEFA oldalán vezetett, veszélyes támadások megjelölésű sorban 9–8 áll a mi javunkra. Ez köszönhető a viszonylag jó kontráinknak! Hiába, a magas presszing tökéletes ellenszere lehet a pontos kontrajáték. Eddig egy gól a mérleg belőle, de volt még két, ha nem három nagy esélyünk az elfutásokból.
Kehrer csinált egy cselt a 16-osunk bal csücskénél, majd egy ütemet kivárva indította a balján elfutó Raumot... pont ez az ütem kellett ahhoz, hogy a szárnyvédő lesre lépjen. Köszönjük.
Nagy Zsolt egy kis jegelés után már talpon, rögvest kocog is.
Elsőre nem látszott, mi történt a szárnyvédővel, mert a labda messze volt. A TV-s visszajátszásból viszont látszik, hogy Hofmann-nal ütköztek, a német pedig véletlenül megtaposta a PAFC-bekk bal bokáját.
Sallai indult meg a félpályánál, indította Szalai Ádámot, aki kissé a háta mögé kapta, de így is átvette a labdát, majd megérkezett mellé Raum, aki egyszerűen bokán rúgta a támadónkat. Sárga nincs. A szabadrúgás meg veszélytelen.
A második félidő játéka valahogy kevésbé lüktető, mint az elsőé volt. Több az apró fault, és egyébként is, a kapuktól távolabb járatják a labdát a csapatok. Maga a labdabirtoklás is kiegyenlítettebb, sőt, még vezetünk is benne! 52:48 a mi javunkra a százalékos arány.
Fiola teszi a labdát Szoboszlai elé, aki a 16-os jobb oldalától beadja, középen Kehrer röviden fejeli haza Neuernek, Nagy Zs. majdnem lecsap rá, de a kapujából jól mozdul ki a Bayern ikonikus kapusa, így pedig menteni tud a felcsúti szárnyvédő elől.
Az iménti szögletnél taposhattak a magyar kapitány lábára, aki egy jó 30 másodperc a földön maradt, ám végül ápolás nélkül, egy cipőkötés után tudja folytatni.
Jobbról jöhetnek sarokrúgással a németek, Schlotterbeck fejel Fiola szorításában, a magyar védőn talán meg is pattan a labda, amely alig-alig pattog el a jobb alsó felé lépő Gulácsi kezei közé.
Ezúttal a németek indították útjára a labdát!
A 2010-es világbajnokság előtt a Puskás Ferenc Stadionban Lukas Podolski villámgyors büntetője után Mario Gómez és Cacau második félidő derekán szerzett találatával nyert 3–0-ra a német csapat.
Szalai Ádám ma 83.-szor szerepel a magyar válogatottban, ezzel az örökranglista 9. helyére jött fel, megelőzve Garaba Imrét (82). A 8. helyezett Puskás Ferenctől (85) már csak kettő meccs választja el.
Vége az első félidőnek! Jól kezdtek a németek, mégis mi szereztünk vezetést, gyorsan válaszoltak, majd mezőnyfölényben is maradtak a vendégek, de a játékrész utolsó 15 perce rólunk szólt inkább, Sallainak és Fiolának is akadt labdája a 2–1-hez, de Neuer megmentette a németeket. Eddig. Reméljük, ennél rosszabbul a folytatás sem alakul!
Szünet!
Nagy Zsolt adja be balról, az ötös előterében Sallai ugrik fel fejelni, de nem tudja kapura bólintani, viszont így lesz jó a jobbról befelé húzó Fiolának, aki az ötös előteréből jobbal kapásból megküldi, Neuer spárgázva védi a próbálkozást! Nagy lövés, nagy bravúr!
Ezúttal is a leshatárról ugrik ki a lipcsei, kissé jobbról, picit a háta mögé kapott labdával, s ahogyan jobbal lő, 10 méterről a bal felső fölé teker!
A Freiburg szélsője tud meglódulni a felezővonaltól a jobb szélen, mellette Nagy Ádám és Szalai Ádám is sprintel, de Sallai csele Schlotterbeckkel szemben nem jó a 16-os előterében, így oda a lehetőség.
Raum keverget a bal szélen, Nagy Ádámmal szemben befelé húz, majd éles szögből, 10-11 méterről elnyesi jobbal a hosszú oldal irányába – jó fél méterrel a kapufa külső oldala mellett tekeredik el a labda. Nem volt megnyugtató látvány...
A szabadot Szoboszlai végzi el, 26-27 méterre a kaputól rüszttel megküldi, talán a jobb felső sarokba menne (jelen esetben a hosszú), csakhogy a sorfalon megpattan, irányt vált, és szögletre vágódik.
Süle adta el a labdát a német térfélen, a vendégkaputól 30 méterre Sallai vette át, rávezette Schlotterbeckre, aki meg sem próbálta szabályosan megállítani, kitette a csípőjét, és ballal elkaszálta a meglóduló Sallait.
Most jobbról íveli be az egyik német a 16-osunkon belülre, Havertz fut a védelmi vonal mögé, mellel át is veszi, de pont annyival hosszabban az ideálisnál, hogy Lang menteni tudjon előle, és kibikázza a labdát a veszélyzónából.
Kehrer íveli be a labdát a 16-osunk előteréből, balról, de a labda kissé mélyre csúszik, így Gulácsi biztos kézzel húzhatja le az érkező német csatár elől.
A labdabirtoklás nem változott, jelentős a német fölény (62 százalék), viszont az UEFA oldalán vezetett, veszélyes támadások megjelölésű sorban 9–8 áll a mi javunkra. Ez köszönhető a viszonylag jó kontráinknak! Hiába, a magas presszing tökéletes ellenszere lehet a pontos kontrajáték. Eddig egy gól a mérleg belőle, de volt még két, ha nem három nagy esélyünk az elfutásokból.
Goretzka ugratja ki Wernert a leshatárról (utólag amúgy kiderült, lesről), a támadó az ötös bal sarka felé vezeti, kicsit kimozgatja Gulácsit, majd középre, a 11-es pont magasságában érkező Havertz elé passzol, utóbbi pedig megteszi a szívességet, és 10 méterről fölé perdít!
Fiola forgatja meg a jobb szélen Raumot, oda-vissza, oda-vissza, befelé húz a kapuvonaltól néhány méterre, élesen, erőből középre ad, de nem túl magasan, így a kivetődő Neuer birtokába kerül a labda.
A 16-os előterében le is tudja fejelni maga elé, ám befordulnia már nem sikerül jobbról, mert a Raum, Schlotterbeck kettős közös erővel tisztáz a franciák réme elől!
Szalai tudja estében is kiugratni a kezdőkörből Sallait, aki a 16-os jobb oldalánál húz befelé, középen érkezik Nagy Zsolt, a Freiburg légiósa azonban nem veszi észre, éles szögből inkább lő, az pedig a blokkal le is lassul, irányt is vált – veszélytelen lesz.
...hanem hogy többnyire a saját tizenhatosunk elé is szorulunk, akár a németek passzolgatnak, akár mi. Eddig jól működik – sajnos – a Hansi Flickre jellemző magas presszing.
Raum végzi el a szabadrúgást a 16-osunk bal oldalától, a beívelést az ötös előterében középen felugró Havertz tudja megcsúsztatni, de szerencsére a bal alsó sarok mellett pattog el a próbálkozás – és a hosszún érkező egyik játékos sem tud beleérni!
...tényleg sárga volt. Sajnos előbb talált bokát, s csak utána labdát.
Sallai szerez labdát a 16-osunk bal oldalánál, elsőre kissé keménynek, de szabályosnak tűnik, aztán kicsit kivárva a spanyol játékvezető mégis lefújta. Sárgát is mellékelve a sípszóhoz.
A németek eddig nem cáfolnak rá a statisztikára, az első két fordulóban ők birtokolták a legtöbbet a labdát a csoportban, eddig ma is náluk van többet: 64 százalékban.