Utolsó helyen állnak a bajnokságban, mégis meghosszabbították az edző szerződését

2022. október 7., péntek 15:22

Új szerződést írt alá Steve Cooper vezetőedző az angol labdarúgó-bajnokságban újoncként sereghajtó Nottingham Forestnél, amely gyengén rajtolt az élvonalban, és jelenleg sorozatban öt vereségnél jár – számolt be a Magyar Távirati Iroda

A Nottingham pénteken jelentette be, hogy a tréner új megállapodása 2025-ig szól.

A brit sajtó a héten arról írt, hogy a 42 éves edzőnek nagy valószínűséggel távoznia kell majd a Foresttől, amely egy győzelem és egy döntetlen mellett hatszor kikapott a PL mostani idényében. A klubvezetés azonban másként érezte a dolgot – emelte ki az MTI.

Cooper 2021 szeptembere óta irányítja a Nottingham együttesét, mellyel azóta 54 mérkőzésből 29-et nyert meg, ez viszont pont elég volt ahhoz, hogy 23 évnyi pauza után végre visszajusson a csapat az élvonalba.

A Forest a nyáron óriási költekezést vitt végig, csaknem a teljes feljutó keretet lecserélték, több mint 160 millió fontért cserébe nem kevesebb mint 23(!) új játékos érkezett, miközben 17 futballista távozott, értük viszont mindössze 7 milliót kapott a csapat.

A klub előző idényéről, és az azt megelőző több évtizedes szenvedésről itt írtunk bővebben!

A Nottingham Forest jövő hétfőn, a Premier League 10. fordulójának zárómérkőzésén az Aston Villát fogadja.

(MTI/Index)

(Borítókép: Steve Cooper a Leicester City ellen 4–0-ra elvesztett bajnokin. Fotó: James Williamson/AMA/Getty Images)