Az NB I sereghajtója legyőzte a Ferencvárost

2022. október 16., vasárnap 19:57

A játéknap előtt sereghajtó Mezőkövesd hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a címvédő és éllovas Ferencvárost a labdarúgó NB I 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A hazaiak másodszor nyertek, a vendégek másodszor kaptak ki a mostani szezonban – emeli ki összefoglalójában az MTI.

A gyors ferencvárosi találat után is a vendégek birtokolták többet a labdát, s bár sokáig nem tudtak újabb helyzetet kidolgozni, a félidő derekán csak Piscitelli bravúros védése mentette meg a Mezőkövesdet az újabb góltól.

A hazaiak veszélyes kontrákat vezettek, s a játékrész közepén alaposan tesztelték a Ferencváros alkalmi védelmét, amely nem vizsgázott túl jól. Dibusz több alkalommal is bravúrral védett, egy szöglet után azonban már ő is tehetetlen volt.

A kiegyenlített első félidőt követően többet birtokolta a labdát a hazai csapat, nem engedte kibontakozni ellenfelét.

A játékrész közepén a győzelem megszerzésének reményében cserékkel frissítette csapatát Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője, s innentől kezdve már inkább a fővárosiak irányítottak.

Ennek ellenére a hajrában a kontrázó Kövesd jutott büntetőhöz – Botka buktatta Besirovicot a 16-oson belül –, amelyet Drazsics értékesített úgy, hogy Dibusz a kapufára tolta a labdát, de az a hátáról a hálóba pattant.

Az utolsó percekben beszorította riválisát a csütörtökön még Európa-liga-meccset játszó bajnokcsapat, de csak lesgólig jutott, egyenlítenie nem sikerült.

NB I

11. FORDULÓ

Debrecen–Újpest 4–1 (Dzsudzsák 18., Sós 52., Varga J. 78., Baráth P. 91., ill. Simon K. 32.)

Mezőkövesd–Ferencváros 2–1 (Karnyicki 28., Drazsics 83. – 11-esből, ill. Marquinhos 2.)

Az állás: 1. Ferencváros 21 pont (21–5, 9 meccs), 2. Kecskemét 20 (17–10), 3. Puskás Akadémia 20 (14–8), ...7. Debrecen 13 (18–20), 8. Újpest 12 (13–20), ...11. Mezőkövesd 9 (14–23)