Három lesgól és sima Real Madrid-siker a hétközi bajnokin

2022. október 20., csütörtök 09:15

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának szerda esti mérkőzésén a Real Madrid idegenben 3–0-ra legyőzte az Elchét.

A listavezetőnek ez volt az első mérkőzése azóta, hogy Karim Benzema hétfőn megkapta az idény legjobb játékosának járó Aranylabdát, ezt pedig igyekezett is gyorsan megünnepelni.

A 6. percben maga a francia csatár talált a kapuba, más kérdés, hogy Vinícius Júnior már lesen kapta a labdát az előkészítést megelőzően, így nem ért a gól.

A 11. percben aztán már szabályos találatot is jegyzett a Real Madrid, óriási tűzijáték végén Fede Valverde lőtte ki 19 méterről a kapu jobb oldalát (0–1).

Negyedórával később David Alaba szerzett remek gólt pár kényszerítőzést követően, hiába azonban a szépségdíjas találat, mivel Benzema a védők előtt helyezkedett, így ez sem volt érvényes.

A 61. percben aztán újra Benzema volt eredményes, ezúttal Dani Carvajal jobb oldali beadását vette le szépen, majd passzolt a jobb alsóba – hogy aztán les miatt ez se érjen!

Az utolsó negyedóra kezdetén az aranylabdás aztán csak összehozott egy érvényes találatot is, Rodrygo sarkazása után 16 méterről lőtte ki a jobb alsót, eldöntve a három pont sorsát (0–2).

A lefújás előtt aztán Rodrygo bal oldali beadásába a nem sokkal korábban beálló Marco Asensio nyúlt bele ügyesen, a Real Madrid így végül 3–0-ra nyert, és növelte előnyét a bajnokságban.

LA LIGA

10. FORDULÓ

Cádiz–Betis 0–0

Valladolid–Celta Vigo 4–1 (Mesa 32., J. Fernández 62., S. Leóm 74., 79., ill. O. Rodríguez 43.)

Real Sociedad–Mallorca 1–0 (Merino 4.)

Elche–Real Madrid 0–3 (Valverde 11., Benzema 75., Asensio 89.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 28 pont (25–8), 2. Barcelona 22 (21–4, 9 meccs), 3. Real Sociedad 22 (16–12), 4. Atlético Madrid 20 (16–8), 5. Betis 18 (13–6), 6. Athletic Bilbao 18 (19–8)

(Borítókép: Jose Breton / Pics Action / NurPhoto via Getty Images)