Ez nem a Barca hete: a pofozógép is megverte a katalánokat!

2023. február 26., vasárnap 20:26

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a listavezető Barcelona hatalmas meglepetésre 1–0-ra kikapott a meccset utolsó előttiként váró Almería otthonában.

Felemás előjellel várta a Barcelona a vasárnapi összecsapást, hiszen a bajnokságban a legutóbbi 13 mérkőzéséből 12 győzelem és egy döntetlen volt a mérlege, a legutóbbi hét fellépést 11–1-es gólkülönbséggel megnyerve, a hét során viszont kiesett a nemzetközi kupából a Manchester Uniteddel szemben.

Inkább ez utóbbi nyomta rá a bélyegét a találkozóra, hiszen hiába birtokolta az első félidőben 70 százalékban a labdát, a Barcelona egy darab, kaput találó lövést sem tudott felmutatni!

Nem úgy az összecsapást az utolsó előtti helyen kezdő Almería, amely a játékrész derekán Luis Suárez (nem a korábbi barcelonai, hanem kolumbiai névrokona...) indítása után El Bilal Touré lépett ki, és olyan erővel bombázott a léc alá, hogy úgy festett, a labda sosem hagyja abba a pattogást (1–0).

A második félidőben még nagyobb lett a katalánok fölénye, de a kapu előtti megoldásokba rendre hiba csúszott, így egészen a 82. percig kellett várni arra, hogy Fernando Martíneznek védenie kelljen: ezt amúgy könnyedén megtette a vendégeknél csereként beálló Ángel Alarcón lövésénél.

A végjátékban Ronald Araújo csúsztatása kerülte el kevéssel a kapu üresen tátongó bal oldalát, majd Robert Lewandowski fejelt a léc fölé, így ezen a héten másodszor is alulmaradt a Barcelona.

Az Almería pedig története során először győzte le a katalán sztárcsapatot – 11 vereségET és két döntetlent követően.

LA LIGA

23. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Girona 2–3 (Berchiche 35., R. García 89., ill. A. García 4., De Marcos 19. – öngól, Vesga 45+1. – öngól)

Celta Vigo–Valladolid 3–0 (Seferovic 17., Veiga 32., 64.)

Almería–Barcelona 1–0 (E. B. Touré 24.)

Sevilla–Osasuna 2–3 (Gudelj 63., en-Nesziri 78., ill. D. García 18., Fernando 68. – öngól, Abde 85.)

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 59 pont (45–8), 2. Real Madrid 52 (47–18), 3. Real Sociedad 43 (32–23), 4. Atlético Madrid 42 (32–18)

(Borítókép: Aitor Alcalde/Getty Images)