Az Újpest győzelme után már kieső helyen a Vidi

2023. március 12., vasárnap 17:51

Nem a piros-kékek fordulója volt a mostani az NB I-ben, a Vasas egyre nagyobb bajban, és már a Mol Fehérvár FC is kieső helyen áll.

Az első vasárnapi mérkőzésen a Kecskemét Tóth Barna és a csereként beálló Banó-Szabó Bence góljával 2–0-ra legyőzte a Vasast, amely így már hat pontra van a legutóbbi két meccsét megnyerő és már bennmaradó Honvédtól.

A Kecskemét sorozatban a kilencedik bajnokiján maradt veretlen, és már öt pont az előnye a második helyen a Debrecennel szemben, a Vasas pedig zsinórban hetedik NB I-es meccsén maradt nyeretlen.

Az Újpest még a 11. helyen kezdte meg a Mezőkövesd elleni találkozót, amelyet Ognjen Mudrinszki korai találata döntött el (1–0).

A meccs krónikájához tartozik, hogy a szünetben beálló Lehoczky Roland a 75. percben megkapta második sárga lapját is, így a vendégek emberhátrányban zártak.

A „lilák” sikerükkel a kilencedik helyre kapaszkodtak, helyükre pedig a Mol Fehérvár FC csúszott vissza.

NB I

23. FORDULÓ

Kecskemét–Vasas 2–0 (Tóth B. 58., Banó-Szabó 84.)

Újpest–Mezőkövesd 1–0 (Mudrinszki 10.)

Ferencváros–Puskás Akadémia 1–2 (Botka 95., ill. Komáromi 28., Pulkic 37.)

Az állás: 1. Ferencváros 50 pont (47–19), 2. Kecskemét 39 (33–22), 3. Debrecen 34 (38–34), 4. Puskás Akadémia 33 (29–29), 5. Paks 32 (40–38), 6. Kisvárda 32 (34–37), 7. Mezőkövesd 28 (24–29), 8. Zalaegerszeg 27 (28–28), 9. Újpest 27 (28–38), 10. Honvéd 25 (26–36), 11. Fehérvár 24 (28–34), 12. Vasas 19 (17–28)

(Borítókép: MTI/Ujvári Sándor)