Fradi-kapufákra Dibusz-bravúrok, Lisztes Krisztián lett a hős

2023. április 22., szombat 21:25

A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Ferencváros Lisztes Krisztián végjátékban szerzett góljával nyert Angyalföldön a Vasas ellen.

A magyar bajnoki címvédő a Honvéd elleni 3–0-s sikerével lezárta hét tétmeccs óta tartó nyeretlenségi szériáját, a mezőny másik, kieső helyén álló együttesével szemben pedig már a 4. percben előnybe kerülhetett volna: Ryan Mmaee közeli lövése a lécen csattant.

Nem kellett sokat várni azonban a válaszra sem, Hinora Kristóf fejesét Dibusz Dénesnek kellett fölésimogatnia, ezt azért megtette a válogatott kapus.

A játékrész derekához közeledve aktivizálta magát a vendégcsapat, de igazából Sigér Dávid, Adnan Kovacevic és Pászka Lóránd lehetősége sem volt veszélyes.

Az első fél óra végéhez érve Novothny Soma fejese Sigér kezére pattant, de videózás után sem ért az eset büntetőt.

Ezzel együtt aktívabb lett a Vasas, Novothny és Holender Filip eltört lövésében is több volt – gól nélkül fordulhattak a felek.

Kiemelendő volt az angyalföldi játékosok hozzáállása, hiszen gyakorlatilag minden labdáért csúsztak-másztak a hazaiak – alighanem hasonló attitűddel nem a csontutolsó helyen álltak volna a fordulót megelőzően.

A második félidő újabb Ryan Mmaee-lehetőséggel indult, szabadrúgása ugyanakkor nem jelentett gondot Uram Jánosnak.

Egyre nagyobb fölénybe került a Fradi, Amer Gojak közeli lehetősége viszont nem talált kaput, a helyére beálló Kwabena Owusu pedig ziccerben lőtt fölé.

A 64. percben másodszor lehettek hálásak a lécnek a hazaiak, Marquinhos lövését Uram tolta a kapufára, majd mintha az első félidőt láttuk volna, újra jött Hinora lehetősége, most távolról, lábbal a bal felső felé, és újra Dibusz védett.

Sigér sérülése után kis időre emberelőnybe került a Vasas, Berecz Zsombor és Holender is igyekezett lövéssel büntetni, de nekik sem jött össze az áttörés.

Sigér mellett Mmaee hagyta el a pályát, utóbbi helyére pedig az új közönségkedvenc ifjabb Lisztes Krisztián érkezett, aki néhány sikertelen próbálkozást követően a 80. percben remek szóló után lőtt távolról a jobb alsóba (0–1).

A végjátékban több gól már nem esett, így a Fradi visszaállította hatpontos előnyét a Kecskeméttel szemben, a Vasas pedig továbbra is nyolc pontra van a bennmaradó helyektől.

NB I

28. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Kecskemét 1–2 (Kodro 93., ill. Nagy K. 33., Horváth K. 40.)

Vasas–Ferencváros 0–1 (Lisztes 80.)

Az állás: 1. Ferencváros 57 pont (55–25), 2. Kecskemét 51 (43–25), 3. Paks 41 (50–46, 27 meccs), 4. Debrecen 40 (43–38, 27), 5. Puskás Akadémia 40 (37–35, 27), 8. Újpest 37 (36–47), 7. Kisvárda 36 (37–40, 27), 8. Mezőkövesd 32 (27–35, 27), 9. Zalaegerszeg 31 (31–34, 27), 10. Fehérvár 30 (33–38), 11. Honvéd 28 (28–44), 12. Vasas 22 (24–37)

(Borítókép: Mónus Márton / MTI)