Dortmundi góleső, nem lélegezhet fel a Bayern München

2023. május 7., vasárnap 19:20

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában a Dortmund hazai pályán 6–0-ra kiütötte a Wolfsburgot.

A két fölényes sikerrel a háta mögött érkező Wolfsburg számára hamar kiderült, hogy nem sok esély lesz ezen a meccsen, Karim Adeyemi már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést (1–0).

A hererákból felépült Sébastien Haller és Donyell Malen is betalált az első félidőben, így a szünetre lerendezték a legfontosabb kérdéseket (3–0).

A második félidő elején a hírek szerint a Real Madriddal megegyező Jude Bellingham is eredményes volt, majd a villámgyors Adeyemi duplázni tudott – máris 5–0 volt az állás.

Nem sokon múlott a triplázás sem, hiszen a 65. percben büntetőt lőhetett, ezt viszont fölé vágta. Helyette Bellingham is megszerezte a végjátékban a második találatát, így 6–0 lett a vége.

Ezzel a gálával a Dortmund egy pontra megközelítette a Bayern Münchent, három fordulóval a vége előtt.

BUNDESLIGA

31. FORDULÓ

Dortmund–Wolfsburg 6–0 (Adeyemi 14., 59., Haller 28., Malen 37., Bellingham 54., 87.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 65 pont (83–34), 2. Dortmund 64 (73–40), 3. RB Leipzig 57 (55–37), 4. Union Berlin 56 (44–32), 5. Freiburg 56 (46–38), 6. Leverkusen 48 (54–43), 7. Wolfsburg 46 (54–43)