Debütált PL-klubjában a magyar szélső, megszakadt a rossz széria

2023. július 26., szerda 08:33

Győztes meccsen debütált a Premier League-ben szereplő AFC Bournemouth színeiben Kerkez Milos, a magyar labdarúgó-válogatott 19 éves mindenese.

A nemrégiben az AZ Alkmaartól mintegy 18 millió euróért szerződtetett futballista kezdőként lépett pályára a másodosztályba csúszó Southampton elleni ütközeten, melyen együttese gyorsan kétgólos előnybe került, majd a rivális egyenlítése után a 83. percben eldöntötte a meccset (3–2).

Kerkez 77 percet játszott debütálása során az előző idényben 15. helyen záró gárdában.

Nagyon boldog vagyok, hogy bemutatkozhattam a csapatban, ahogyan a győzelemnek is nagyon örülök. Remek érzés ilyen stadionban játszani, először találkoztam a szurkolóinkkal, akikről csak jót tudok mondani, szuperek voltak. A srácok már az első nap nagyon kedvesen fogadtak, rögvest otthon éreztem magam az új csapatomban. Próbálom felvenni az edzések és meccsek ritmusát, eddig boldog vagyok itt

– mondta a lefújást követően a magyar válogatott futballista a klub honlapjának.

Érdekesség, hogy az együttes április vége óta az első találkozóját (legyen szó felkészülési vagy tétmeccsről) nyerte meg – öt vereséget követően.