Szoboszlai Dominik újra itthon, Marco Rossival posztolt közös fotót

2023. szeptember 5., kedd 08:20

Ezen a héten a válogatott szünet miatt nem játszik a Liverpool labdarúgócsapata, Szoboszlai Dominik így visszatért Magyarországra, hiszen nem lehetett kihagyni őt a szerbek ellen készülő nemzeti csapatból. A sokoldalú középpályás hétfőn már Telkiből jelentkezett be, ahol Marco Rossi szövetségi kapitány széles mosollyal fogadta a nemzeti együttes csapatkapitányát.

Mint ismert, vasárnap Szoboszlai Dominik megszerezte első találatát a Premier League-ben: az Aston Villa elleni mérkőzés harmadik percében a magyar válogatott sztárja egy szöglet után lecsorgó labdát kapásból vágott kíméletlenül a hálóba. A mérkőzést végül a pályaválasztó Liverpool nyerte meg 3–0 arányban.

Szoboszlai Dominik a mérkőzés után a Premier League által készített hivatalos interjúban elmondta: természetesen mindig nagyon jó érzés győzni, főleg hazai pályán, de így, hogy a győzelem mellé első gólja is társult, rendkívül nagy az öröme.

A Liverpool játékosa nem sokat pihent a meccs után, összepakolt, és azonnal Magyarország felé vette az irányt, hétfőn már Telkiben, a magyar válogatott főhadiszállásán csekkolt be. Az ajtón belépve Marco Rossi szövetségi kapitány várta őt, egy közös fotó is készült róluk, amit Szoboszlai az Instagram-oldalán osztott meg a követőivel.

A magyar válogatott szeptember 7-én Szerbiába látogat Európa-bajnoki selejtező-mérkőzésre, majd három nappal később felkészülési mérkőzést játszik a csehekkel a Puskás Arénában.

Kemény meccs vár a mieinkre Belgrádban

Marco Rossi együttese március végén a Bulgária elleni 3–0-s hazai sikerrel indította az Eb-selejtezős sorozatot, majd a folytatásban június közepén előbb gól nélküli döntetlent játszott Montenegróban, három nappal később pedig Litvániát győzte le 2–0-ra a Puskás Arénában.

Ezzel a teljesítménnyel jelenleg a G-csoport első helyén áll Magyarország, de csak eggyel jobb gólkülönbségével előzi meg a szintén veretlen szerb válogatottat.

Októberben szintén két meccs vár a magyarokra, akik előbb Szerbiát fogadják Budapesten, majd Litvániába utaznak.

5. Litvánia 3 1 2 1–5 –4  1

A csoportból az első két helyezett automatikusan kijut a 2024-es németországi Európa-bajnokságra.