Sallai Roland góllal járult hozzá csapata Európa-liga-győzelméhez – videó!

2023. szeptember 21., csütörtök 23:12

Továbbra is szenzációs formában futballozik Sallai Roland, a magyar válogatott szélső góllal járult hozzá a Freiburg Európa-liga-győzelméhez.

A német együttes az Olympiakosz Pireusz otthonában lépett pályára, és a 9. percben Sallai a kimozduló kapus mellett higgadtan lőtt a hosszúba (0–1).

Roland Sallai's goal pic.twitter.com/pvci4yam8u

— Hungarian Football Xtra (@HunFootballXtra) September 21, 2023

A 26 éves Sallai nem akármilyen formában kezdte az idényt, a bajnokságban, a kupában és az El-ben is góllal debütált, mindeközben pedig a magyar válogatottban Szerbia ellen gólpasszt jegyzett, majd Csehország ellen ugyancsak betalált.

Bár erre, és a félidő ráadásában értékesített freiburgi büntetőre még volt válasza a házigazdának, a 69. percben sárga lapot kapó magyar szélső helyére beálló Maximilian Philipp a 86. percben eldöntötte a meccset (2–3).

Egy másik görög csapat, az AEK meccse is 3–2-es vendégsikerrel ért véget, a Brighton otthonában mondjuk ez három pontot ért az athéniaknak.

Az Ajax 2–0-ra és 3–2-re is vezetett, de végül nem tudta megverni a Marseille-t (3–3).

A korai mérkőzésekről – közte a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpool linzi győzelméről – itt olvashat bővebben!