• 16 Kristoffer Zachariassen
2023.10.05. 22:59
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 97’

A német játékvezető lefújta a mérkőzést, döntetlennel ér véget az összecsapás. Ugyan két góllal is vezetett a magyar rekordbajnok, be kell érnie egy ponttal Firenzében, amely szintén bravúr. Ezzel a Ferencváros ugyan megtartotta első helyét a kvartettben, de mivel a Genk nyert a Csukaricski otthonában, így a belga csapatnak is négy pontja van.

A találkozó minden fontos pillanatát alább elevenítheti fel.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

• 97’

...de kihasználatlanul maradt. Parisi fejelhetett egy bal oldalról érkező beadás után, de fejese elkerülte a kaput, így kimaradt a mérkőzés utolsó helyzete. Megúszta a Ferencváros.

• 95’

Az előbb még gólpasszt jegyző Nicolás González elé került a labda, és a tizenhatoson belül, félfordulatból lőtt kapura, próbálkozása pedig csak centikkel kerülte el Dibusz kapuját. Ha ez kaput talál, Dibusz tehetetlen lett volna, mivel állva nézte az eseményeket.

• 93’
    gól | Fiorentina | második félidő
    Fiorentina Jonathan Ikoné (11)
    2
    2 Ferencváros
    93’

Elképesztő nyomás alatt volt a Fradi, és végül góllá érett a Fiorentina fölénye. Nicolás González tökéletesen játszotta meg fejjel a labdát a tizenhatoson belül, a csereként beálló Ikoné pedig szemben a kapussal könnyedén passzolt a hálóba, 2–2

Nem bírta ki a Ferencváros.

• 92’

De Kouamé nem tudta megjátszani csapattársát, helyette Arthur elé került a labda, 18 méterről pedig lőtt a brazil középpályás, de nem talált kaput. Dibusz állva nézte az eseményeket.

• 90’

Nem spórolt a hosszabbítással a német játékvezető, még legalább hét perc játék vár a csapatokra.

• 89’

Egymás után jönnek az olasz beadások, most Kouamé fejét találta meg a labda, de Dibusz szerencséjére a Fiorentina támadójának fejese középre érkezik, így probléma nélkül hárít. Közben lehet mér nézni a negyedik játékvezetőt, hány perc lesz a hosszabbítás...

• 88’
    csere | Ferencváros | második félidő
    Kristoffer Zachariassen (16) Ferencváros
    Myenty Abena (22) Ferencváros
    88’

Helyét Myenty Abena veszi át, megerősítve a védelmet, a cél egyértelmű: megtartani a vezetést.

• 87’

...egyre feszültebb hangulatban. Parisi sarokrúgását Ramírez rúgta vissza a mezőnyben, és ebben a pillanatban minden mezőnyjátékos a Fradi térfelén helyezkedik.

• 83’

Eltűnt a középpálya, továbbra is hatalmas nyomás alatt a Ferencváros kapuja, de Kouamé ígéretes indítását most lefülelik az FTC védői. Pillanatokkal később a csereként beálló Pesics iramodott meg, de erőtlen lövését védte a hazaiak kapusa.

Csak kapkodjuk most a fejünket.

• 79’

Úgy tűnt, újabb góllá érett az olaszok nyomása, de Kouamé passzából Nicolás González gólját érvényteleníti les miatt a videóbíró. Milliméteren múlott de Kouamé lesen helyezkedett Ikoné indításánál, és ugye tudjuk, a les az les.

• 77’
    csere | Fiorentina | második félidő
    Giacomo Bonaventura (5) Fiorentina
    Jonathan Ikoné (11) Fiorentina
    77’

Helyét egy újabb támadó, Jonathan Ikoné veszi át. Nem meglepő, támadó felfogású változtatás.

• 75’

Most már a magyar kapusnak is közbe kellett avatkoznia, Bonaventura lőtt 17 méterről a léc alá, de Dibusz bravúrral hárított. Az ebből következő szöglet viszont már veszélytelen volt.

Hősiesen védekezik ezen percekben a Ferencváros.

• 73’

A csereként beálló Kouamé az ötös jobb sarka elől próbálkozhatott, de bőven a kapu mellé lőtt. Később érkezett egy olasz szöglet, melyből Nicolás González lőtt 18 méterről, de Zachariassen belevetődött a próbálkozásba, nagy mentés volt.

• 70’

Egymás után érkeznek most az olasz lehetőségek, nagy nyomás alatt a Ferencváros. Az előbb gólt szerző barák 15 méterről lőtt a kapi bal oldala mellé azok után, hogy González néhány pillanattal ezelőtt a jobb alsó sarok mellé fejelt.

Közben Dibusz Dénes is besárgult, időhúzás miatt.

• 69’
    Mohamed Ali Ben Romdan (7) Ferencváros
    Kwabwena Owusu (11) Ferencváros
    69’

Első alkalommal a mérkőzésen nyúl bele a mérkőzésbe Dejan Sztankovics. Owusu érkezik Ben Romdan helyére, továbbá Abu Fani helyét Besic veszi át.

• 67’
    Fiorentina Antonín Barák (72)
    1
    67’

A bal oldalról érkező szabadrúgást Antonin Barák gyönyörű mozdulattal fejelte – mondhatni rajzolta – Dibusz kapujának bal alsó sarkába, a magyar hálóőr tehetetlen volt. A nemrégiben csereként beálló védő szépített, 1–2

• 64’
    sárga lap | Ferencváros | második félidő
    64’

0–4. Jelenleg ez a sárga lapok aránya a felek között, most Ben Romdan kapott figyelmeztetést. Veszélyes szabadrúgással jöhet a Fiorentina.

• 62’

Most a Fiorentina vette át az irányítást, és futószalagon jönnek az olasz helyzetek, Nicolás González cselezett a tizenhatos előterében a bal lábára, majd próbálkozott meg egy tekeréssel, de lövése elsuhant Dibusz kapuja mellett.

• 60’

Rendkívül közel jártak az olaszok a szépítéshez, egy kidolgozott akció végén Bonaventura elé került a labda szemben a kapuval, de az olasz középpályás csúnyán fölé lőtt 18 méterről. Ez nagy lehetőség volt, marad a 0–2.

• 57’
    Riccardo Sottil (7) Fiorentina
    Christian Kouamé (99) Fiorentina
    57’

Mandragora, López, és Sottil is elhagyja a pályát, helyettük Barák, Arthur és Kouamé érkezik. Hármas csere az olaszoknál.

• 54’
    Samy Mmaee (3) Ferencváros
    54’

Itt a második figyelmeztetés, ezúttal Samy Mmaee kapja, mivel felrúgta a felezőnél Gonzálezt. A szabadrúgásból nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani a Fiorentina, magabiztos volt a magyar védelem.

Kicsivel után Varga Barnabás is sárga lapos figyelmeztetést kap, a magyar válogatott támadó nem hallotta a játékvezető sípszavát, elrúgta a labdát, villant a sárga.

• 52’

Elképesztő mi zajlik a pályán, azonnal érkezett a következő Ferencváros-helyzet! Az első gólnál asszisztot kiosztó Ben Romdan kapott tökéletes kiugratást Zachariassentől, majd a tizenhatoson belül, kissé kiszorított helyzetben, hat méterről lőtt kapura, de csak a kapufát találta el.

Nagyon közel jártunk a harmadik magyar gólhoz.

• 49’
    gól | Ferencváros | második félidő
    Fiorentina
    0
    2 Ferencváros Ibrahim Cissé (27)
    49’

Folytatta a támadást a Ferencváros, egy tisztázás után pedig szöglethez jutott. A sarokrúgást Abu Fani ívelte be, Cissé pedig tökéletes ütemben érkezett, mindenkinél magasabbra ugrott, és fejelte a labdát a léc alá, 0–2!

Micsoda kezdés a második félidőben az FTC-től.

• 48’

Ahogyan azt sejteni lehetett, Varga Barnabás lesen helyezkedett a Sigértől kapott indítás pillanatában, így a videóbíró érvénytelenítette az ítéletet, nincs büntető, kifelé jöhet szabadrúgással a Fiorentina.

Nagy kár érte, de a les az les.

• 47’

Sigér indította Varga Barnabást, aki a tizenhatoson belül cselezett, Ranieri pedig felrúgta, a német játékvezető pedig a tizenegyespontra mutat!

Az viszont még kérdéses lehet, Varga lesen helyzekedett-e az indítás pillanatánál.

• 46’
    Cristiano Biraghi (3) Fiorentina
    Fabiano Parisi (65) Fiorentina
    46’

Újra úton a labda, de előtte Biraghi hagyta el a pályát, helyét az olasz válogatott kerettag Parisi vette át. Védő helyére védő.

• 45’

A csapatok újra a pályán, pillanatokon belül kezdődik a játék, amelyet ezúttal a Ferencváros kezdhet. Közben a Fiorentina cseréhez készülődik.

• 45’

Szinte tökéletes futballt mutatott be a Ferencváros az első félidőben, Varga Barnabás gyönyörű gólt lőtt, így előnnyel vonulhat pihenőre a magyar csapat. Folytatás 15 perc múlva.

A csoport másik mérkőzésén egyébként a Genk már 2–0-ra vezet a Csukaricski otthonában.

• 45’

Sottil adta be szépen a bal oldalról a labdát, González pedig megelőzve Mmaee-t kapura fejelt az ötös sarkáról, Dibusz viszont a helyén volt, és hárított.