• 16 Kristoffer Zachariassen
2023.10.05. 21:46
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 45’

...jelzi a német negyedik játékvezető az oldalvonalnál. Ennyi játék vár még ránk az első félidőben.

• 44’

Most a gólpasszt jegyző Ben Romdhaen került fájdalmas arccal a földre, az ápolás után viszont újra játékra jelentkezett. Ezt követően Ramírez megpróbálkozott egy beadással a bal szélről, de tisztáztak az olaszok.

• 42’

...és rúgja fel Sottilt közel a felezővonalhoz. Ezt követően Mandragora kapott a tizenhatoson belül passzt Biraghitól, majd a ferencvárosi védők szorításában kapura fordult és lőtt is, de Dibusz könnyedén védte erőtlen próbálkozását.

• 39’

Megint figyelmetlen volt a Fiorentina védelme, Ben Romdhaen szerzett labdát, játékba hozni csapattársát viszont nem sikerült, nagy lehetősége elszalasztva ezzel. Néhány pillanattal később Abu Fani felé érkezett a labda a tizenhatoson belül, de tisztáztak az olaszok, az izraeli középpályás viszont elterült a földön.

Ápolás. De Abu Fani végül visszatért a pályára.

• 35’

De egyelőre eredménytelenül. Egyértelműen átvette a kezdeményezést a Fiorentina, ezúttal veszélyes beadás érkezett a kapu előterébe, de az ötösön Beltrán elől elrúgja a labdát Cissé.

• 32’

A Ferencváros védője saját tizenhatosa előtt vesztette el a labdát, amelyből Bonaventura lőtt egyből középről, nagyjából 17 méterről, de blokkolták lövését, elhárult a veszély.

• 30’

Nem jött egyből az olaszok válasza, mezőnyjáték folyik a pályán, nyugodt iramban. Közben Koyade lökte el Marquinhost a szélen, de a német játékvezető ezúttal nem nyúlt a zsebéhez.

• 25’
    gól | Ferencváros | első félidő
    Fiorentina
    0
    1 Ferencváros Varga Barnabás (19)
    25’

Zachariassen lódult meg a jobb szélen, majd ugratta ki Ben Romdhaent, aki rögtön centerezett Varga Barnabás felé, a magyar válogatott támadója pedig vérbeli csatár módjára, félfordulatból lőtte ki az olasz kapu jobb alsó sarkát, 0–1!

Továbbra is kiváló formában futballozik Varga, egyúttal ontja a gólokat. Előnyben a magyar bajnok

• 23’
    sárga lap | Ferencváros | első félidő
    Sigér Dávid (18) Ferencváros
    23’

A magyar középpályás a felezőnél nyújtott lábbal rúgott oda Mandragorának, sárga lap a jutalma.

• 22’

Ugyan labdát szerzett a Ferencváros a Fiorentina térfelén, de rögtön gólhelyzetet nem tudott kialakítani, helyette Abu Fani vette célba távolról a kaput, és ugyan eltalálta a célterületet, Terraciano kapus könnyedén hárított.

• 18’

Tetszetős, egyben rendkívül pontos kontratámadás végén Zachariassen passzolt a kapu torkában érkező Marquinhos elé, de négy méterről a brazil középpályás nem tudta hálóba rúgni a labdát, igaz, blokkolt a szintén bevetődő Kayode.

Ez hatalmas lehetőség volt. Az ezt követő FTC-sarokrúgás szintúgy veszélytelen volt.

• 15’

Már a tizenhatoson belül járt a Fiorentina, de egy kényszerítőnek szánt labdát ügyesen lefülelt Mmaee, megállítva ezzel az olasz támadást. Néhány pillanattal később újra a Fiorentina jött, egy blokkolt lövés után pedig következhetett az első hazai szöglet.

Sottil beadása viszont nem tartogatott magában veszélyt, Dibusz jöhet kirúgással.

• 12’

Ben Romdhane kapott tökéletes kiugratást a bal szélen, cipelte egy ideig a labdát, majd befele cselezett és készített elő az érkező Sigér elé középen. A magyar középpályás kapásból lőtt, de balszerencséjére pont Zachariassent találta el, így próbálkozása nem jutott el a kapuig.

• 10’

De ennek ellenére sem akadt még dolga Dibusz Dénesnek. Bonaventura a tizenhatos bal sarka elől próbálkozott, de lövése jócskán a célterület fölött szállt el.

• 8’

...már előnyben a Genk, a 10. percben Heynen által szerzi meg a vezetést a belga csapat a Csukaricski otthonában.

• 7’

A Fiorentina kapusa rendkívül felelőtlenül passzolta el magát, a labda Marquinhos elé került, aki egy átvételt követően lőtt is, de Terracciano kapus hárított, javítva ezzel hibáját. A kipattanót még Varga Barnabás próbálta kapura tűzni, de lövését blokkolták.

Az ezért járó FTC-szöglet teljesen veszélytelen volt, könnyedén tisztáztak az olasz védők.

• 6’

A kezdeti hazai rohamok után nyugodtabb mederben folytatódik a mérkőzés, a Ferencváros próbálja tartani a labdát, de előre jutnia a pályán egyelőre nem sikerült Dejan Sztankovics csapatának.

• 4’

...de Makreckis indítására nem indult el Varga Barnabás, tudván, hogy lesen helyezkedik.

• 2’

Ez nem tartott sokáig, alig telt el egy perc, azonnal próbálkozott a Fiorentina. Sottil adta be a labdát jobb oldalról, Abu Fani pedig rossz helyre tisztázott, így Mandragora lőhetett, azonban nem találta el a kaput.

Kicsivel később újabb olasz lövés érkezett a tizenhatoson belülről, de Cissé blokkolta a próbálkozást. Erősen kezd a Fiorentina.

• 1’

Útjára indult a labda, a mérkőzést a Fiorentina kezdte. Nézzük, mire megy a magyar rekordbajnok az olasz élcsapat otthonában.

• Ezen pillanatokban lépnek a csapatok az Artemio Franchi Stadion gyepére. Érdekesség, hogy ebben a létesítményben még sosem nyert korábban magyar együttes nemzetközi mérkőzést.

Egyébként mindkét csapat hazai szerelésében, a Fiorentina lila, míg a Ferencváros zöld-fehér dresszben játszik.

• A csapatok alábbi felállás szerint lépnek pályára.

• Fiorentina: O. Christensen – Kayode, Martínez Quarta, Ranieri, Biraghi – Bonaventura, Maxime Lopez, Mandragora – N. González, Beltran, Sottil.
      Vezetőedző: Vincenzo Italiano
    • FTC: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, I. Cissé, C. Ramírez – Ben Romdan, Sigér – Marquinhos, Abu Fani, Zachariassen – Varga Barnabás.
      Vezetőedző: Dejan Sztankovics
  • Talán az olasz élvonal egyik legmegfontoltabban építkező, saját történelméhez képest meglepően stabil gazdasági lábakon álló csapata vár a Ferencvárosra az Európa-konferencialiga csoportkörének második fordulójában. A Fiorentina elleni összecsapást pikánssá teheti a rivális színösszeállítása, miként az is, hogy több szállal kötődik a klub a magyar labdarúgáshoz.

Mérkőzés előtti felvezetőnket alább olvashatja.

• Bár a Fiorentina sem panaszkodhat a közelmúlt eredménysorára. No de akkor mit szóljunk a Fenerbahcéról?!

• Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) bíróküldése alapján a mérkőzésen német játékvezetői csapat dirigál. A találkozó játékvezetője Daniel Schlager, asszisztensei Christian Dietz és Sven waschitzki lesznek, míg a negyedik játékvezető teendőit Tobias Recihel látja el.

A videóbírói szoba döntéshozói Sören Storks és Robert Schröder lesznek.

• Méghozzá a Fiorentina otthona, az Artemio Franchi Stadion. A sportlétesítmény labdarúgó-mérkőzéseken túl alkalmas atlétikai versenyek, koncertek és egyéb események lebonyolítására, befogadóképessége pedig közel 43 ezer fő.

• A szerb vezetőedző reményei szerint a Ferencváros nemcsak jó, hanem minőségi mérkőzést akar vívni a Fiorentinával.

Nagyon kell vigyázni, ha valaki olyan helyre érkezik, ahol alapvetően jól működnek a dolgok, ezért óvatosan kell belenyúlni a csapat játékába. A biztos dolgokat meghagytam, de persze hoztam a saját elképzeléseimet, ezért lépésről lépésre még sok mindent kell tenni. Arra még korai választ adni, hogy mit tudtam átültetni a Ferencváros játékába, de arra ez a kevés meccs is elég volt, hogy kiderüljön, jó projekt működik a klubnál

– fogalmazott a szerdai sajtótájékoztatón. Minden további részletet ide kattintva olvashat.

• ....jelenleg a Ferencváros áll csoportja élén, mivel a két héttel ezelőtti nyitó fordulóban hazai pályán legyőzte a Csukaricskit, miközben a Fiorentina döntetlenre végzett a Genk otthonában. Minden fontos tudnivaló a legutóbbi játéknapról alább

• Pillanatokon belül kezdődik a labdarúgó-Konferencialiga csoportmérkőzése a Fiorentina és a Ferencváros között. Az olasz élcsapat a kvartett favoritja, így rendkívül nehéz feladat vár Dejan Sztankovics legénységére, nézzük, mire megy az FTC Firenzében!