A Fiorentinának ami a Fradi ellen nem ment, azt megcsinálta a címvédő otthonában

2023. október 9., hétfő 09:30

A Fiorentina győzött Nápolyban az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) nyolcadik fordulójának vasárnapi zárómeccsén.

A hétközben még az Európa-konferencialiga csoportkörében a Ferencváros ellen döntetlenre végző Fiorentina bravúros győzelmet aratott a Napoli otthonában. A firenzeiek hamar magukhoz ragadták a vezetést, Brekalo hetedik percben szerzett góljával előnybe kerültek. A folytatásban egyre nagyobb nyomást helyezett ellenfelére a címvédő Napoli, de az egyenlítő gól csak a félidő hosszabbításában jött össze Osimhen büntetőjével.

A második félidőben ahelyett, hogy a hazaiak vették volna át a vezetést, újra a Fiorentina volt eredményes, méghozzá kétszer is: előbb Bonaventura, majd a rendes játékidő hosszabbításában González révén, így a vége 1–3.

Ezzel a Fiorentina megelőzte riválisát a bajnoki tabellán.