Szoboszlai jó 40 méterről próbálkozik meg egy indítással, nem túl reményteljes, de Varga Barnabás így is le tudja fejelni a védőjét és veszélyeztet belőle!

Callum Styles (17) Magyarország
    Kalmár Zsolt (13) Magyarország
    63’

• 58’

Szoboszlai végezhetett el szabadrúgást jó 30 méterre a vendégkaputól, a pálya bal szélétől, az átívelése után a hosszún Nego fejelhette le a labdát, az ötös előterében érkező Varga B. elől azonban könnyedén mentett Pavlovics.

• 56’

A második félidő első tíz percében 68 százalékban a szerbeknél volt a labda. És a helyszínen, érzésre, ez még sokkal rosszabbnak tűnik.

• 54’

Na jó, sok lesz már az instant, lábon kihordott szívrohamból! Milinkovics-Szavics emeli a labdát a védelmi vonalunk mögé beinduló Tadicsnak, aki lekészíti azt lövésre a balról érkező Mitrovicsnak, utóbbi védhetetlenül vágja Dibusz kapujának bal oldalába, de a visszajátszások alapján teljes joggal erre is beintették a lest! Tadics volt pár centivel előrébb, mint Szalai, ez a mákunk!

• 51’

Pillanatok alatt ízelítőt kapunk a szerbektől arról, milyen hosszú lehet még ez a második félidő. A balról elvégzett sarokrúgás után röviden szabadítunk fel, jobbról érkezik a megismételt beadás, amit az ötös előterében a kapunk felé tud bólintani Milinkovics-Szavics, a hosszún érkező Mitrovics pedig a kiszolgáltatott Dibusz mellett a kapunkba tessékeli. Az a mázlink, hogy az asszisztens jelez, les volt Milinkovics-Szavicsnál.

• 49’

Gacsinovics próbálkozik a bal szélen, be is vezeti a labdát a tizenhatosunkon belülre, majd onnan laposan centerez, Szalai vágja ki szögletre az ötös előteréből!

• 46’
    csere | Szerbia | második félidő
    Sztrahinja Erakovics (16) Szerbia
    Dusan Tadics (10) Szerbia
    46’

Sajnos nem lett kevésbé támadó szellemű ez a szerb csapat, két szárnyvédő helyett egy klasszikus szélső és egy középső támadó… nem is a rosszabb nevű szerbek közül.

• 46’
    Aleksza Terzics (13) Szerbia
    Filip Kosztics (11) Szerbia
    46’

• 46’

Ezúttal a magyar válogatott kezdte a játékrészt!

A szerbek kettőt is cseréltek a szünetben, mindjárt mutatjuk is a neveket!

• 45’

Elkezdődött a 15 perces szünet, az eddigiek alapján egyáltalán nem könnyű meccs, de nem is számítottunk ilyesmire. Ám jó helyzetkihasználással vezetünk, míg a szerbek hiába támadnak le magasan, a megszerzett labdákból csak tuszkolnak minket egyre beljebb és beljebb a kapunk elé, kreativitásnak viszont nem sok nyomát látni a vendégeknél.

• 45’

A szerbek, ahogyan ígérték, mindent elkövetnek, hogy megnehezítsék a magyar csapat dolgát, de eddig egész jól álljuk a sarat a beadásokkal szemben, egyetlen pontrúgással sikerült kifogni csak az Orbán nélküli védelmünkön. Cserébe viszont veszélyesen és pontosan kontrázunk, Varga Barna eddig hozza a Fradiban látott hatékonyságát az ellenfél kapuja előtt, Sallai Roland pedig szemkápráztató gólt lőtt!

• 45’

Az első félidő ráadásának pillanataiban szinte alig van nálunk a labda. A szerbek jönnek előre, jobbról próbálkoznak újabb beadással, most Fiola ment fejjel, majd Szalai vágja ki a labdát.

• 45’

Zsivkovics ezúttal a 16-osunk bal oldalához keveredik, egy igazítás után 16 méterről meg is próbálkozik egy lövéssel, de Lang viszonylag közelről a labda útjába dobja magát, és „páncélmellénnyel” hárít.

• 45’

Még legalább ennyi ideig élvezhetjük az első félidő futballját.

• 44’

Egy jobb oldali lapos labda pattog el valahogy a 16-os előterében helyezkedő Mitrovicsig, aki átvétel nélkül, félfordulatból meg is célozza a kaput. A lövés gellert kap az egyik magyar védő lábán, de így csak lelassul, így pedig Dibusz még magabiztosabban ölelheti magához.

• 41’

Megint jönnek a szerbek, megint Kerkez oldalán próbálnak bontani: Zsivkovics centerez, középen Fiola az, aki csukafejessel tisztáz az érkezők elől.

• 38’

A jobb szélen meginduló Lukics szaladt lesre. Köszönjük szépen neki, mert Szalainak nem sok esélye volt ránézésre ebben a versenyfutásban.

• 34’
    gól | Magyarország | első félidő
    Magyarország Loic Nego (7) Sallai Roland (20)
    2
    1 Szerbia
    34’

EDDIG TARTOTT AZ IKSZ! HÁT MICSODA MECCS KEREKEDIK EBBŐL?!

A középkezdés után szinte azonnal visszaszerezzük a vezetést, méghozzá valami szenzációs találattal. Nego teszi a labdát Sallai Roland elé, kissé pontatlannak tűnik, de a freiburgi támadó csak átveszi, majd két pattanás után 19 méterről, ballal a kapu jobb oldalába bombáz! A szerb kapus hiába repül érte, esélye sincs, kifelé tekeredik, lefelé csapódik, remek kis lövés! 2–1

• 33’
    gól | Szerbia | első félidő
    Magyarország
    1
    1 Szerbia Sztrahinja Pavlovics (2) Nemanja Gudelj (6)
    33’

EGYENLÍTENEK A SZERBEK! Gudelj jobbról elvégzett szöglete után az ötös előterében lendületből Pavlovics érkezik, és túlugorva mindkét magyar védőt Dibusz kapujába csúsztatja az egált jelentő szerb gólt! 1–1! Dibusz tehetetlen volt a jobb alsóba vágódó labdával szemben.

• 32’

Hibázunk hátul újfent, ezt kihasználva Mitrovics tud megindulni, egy az egyben vezeti a kapusra, de Dibusz a kapujából kijőve pont annyira oda tud piszkálni az al-Hilal támadójának, hogy ne legyen lövés a ziccerből. Mitrovics kifelé fordul, onnan laposan próbál centerezni két ütemmel később, de ezt a már visszazáró Lang kibombázza!

• 30’

A szerbek, ahogyan ígérték is, igyekeznek magasan letámadni, ezzel állandó nyomás alatt tartva a magyar védelmet. Csakhogy hiába kényszerítik ki a hibát a labdakihozatalunknál, az így megszerzett labdákkal nem tudnak mit kezdeni, hosszas, bonyodalmas passzokba kezdenek, majd jön egy-egy elkeseredett beadás a szélről, ami többnyire pontatlan. Mi meg várunk a kontrára ilyenkor, és meg kell hagyni, egész ügyesen csináljuk. Ami különbség Belgrádhoz képest, az talán az, hogy sokkal jobban élünk a kontralehetőségeinkkel eddig…

• 27’

Most Varga a harcias, három emberrel a nyakán is laposan beindítja a jobb szélen helyezkedő Negót, aki egészen az alapvonalig vezeti a labdát, majd onnan élesen, laposan középre passzol – de a próbálkozása elmegy keresztbe a kapu előtt úgy, hogy esélye sincs magyar csapattársnak beleérni.

• 24’

10 méterről, középről és középre tartott Mitrovics fejese, Dibusz magabiztosan fogja meg a szerb próbálkozást.

• 21’
    Magyarország Loic Nego (7) Varga Barnabás (18)
    1
    0 Szerbia
    21’

ÉS EGY KONTRÁBÓL MEGSZEREZZÜK A VEZETÉST!

Kit érdekel, hogy az első 20 percben szebben és veszélyesebben futballoznak a szerbek! Ez a magyar válogatott, amely az elmúlt években a szerbnél sokkal keményebb ellenfelek ellen is képes volt átveszélni a kritikus pillanatokat, hogy aztán egy villanással, egy jó kontrával a maga javára fordítsa a mérkőzést!

És ez megtörténik most is! Sallai lép vissza egészen a kezdőkörig, szenzációsan indítja Negót, aki a jobb szélen lefutja az emberét, majd laposan a második hullámban érkező Varga elé centerez, utóbbi pedig a 11-es pont magasságából átvétel nélkül a kapu jobb oldalába helyez! (1–0)

• 19’

A vendégek többet és pontosabban passzolnak (78 passzkísérlet, 85 százalékos pontosság), ráadásul jóval ritkábban kényszerülnek hosszú (30 méternél hosszabb) passzokra, mint mi. Nyolc ilyen kísérletük volt, hétszer pontosan megoldva a feladatot, mi 17 indításból nyolcszor voltunk pontosak…

• 17’

Zsivkovics kerül helyzetbe a 16-osunk előterében Nagy Ádám hibája után, jobb külsővel centerez a középen felgyorsító Mitrovics elé, veszélyesen is tekeredik a labda, de a kapujából kilépő Dibusz a 11-es pont magasságában kivetődve csak összeszedi az érkező csatár elől.

• 15’

Szinte azonnal veszélyeztetünk mi is! Szoboszlai kapja a labdát a 16-os előterében, balról meg is csinálja a cselt, majd viszont három szerb védővel szemben inkább kivár két ütemet, nem is lő, hanem a 16-os jobb csücskénél érkező Negónak teszi le lövésre, aki kapásból lendít is, de így is blokkolni tudják a próbálkozását!