Megvan zsinórban a 16. Bayern-siker, meglepő manchesteri hősök

2023. október 24., kedd 23:01

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában is nyert a Bayern München és a Real Madrid, a Manchester Unitedet pedig meglepő hősök vezették sikerre, így már a „vörös ördögök” sem nyeretlenek. A legutóbbi két kiírásban negyeddöntős Benfica viszont továbbra is szerzett gól és pont nélkül áll a kvartettje utolsó helyén.

Zsinórban 16 siker – a korai meccseken

A Bayern München sorozatban a 16. csoportkörös sikeréért lépett pályára, és már a nyolcadik percben vezetést szerzett Kingsley Coman góljával Törökországban (0–1).

A két kör után ugyancsak veretlen Galatasaray viszont kicsit sem rettent meg ettől, sőt olyan offenzívát vezetett, hogy a német rekordbajnok örülhetett, hogy a szünetig csak egy Mauro Icardi-büntetőből találtak be a hazaiak (1–1)!

Az első félidőben 16–3 volt a lövések száma és 1,95–0,36 a várható gólok mennyisége, szóval egyáltalán nem túlzás, hogy lejátszották a hatszoros BEK/BL-győztest a pályáról.

A fordulást követően már kiegyenlítődött a játék, a 73. percben pedig az addig nem sokat csináló Harry Kane újra megszerezte a vezetést a Bayernnek, majd visszaadta a gólpasszt Jamal Musialának, így a Bayern végül 3–1-re nyert.

A müncheni együttes ezzel sorozatban a 37. csoportmeccsén maradt veretlen, három döntetlen mellett ez volt a 34. sikere.

A legutóbbi kiírásban döntős Inter is győzött, Alexis Sánchez góljára még felelt a Salzburg, Hakan Calhanoglu büntetőjére viszont már nem tudott (2–1).

Meglepő manchesteri hősök, kiküzdött a Real – az esti mérkőzéseken

A 14-szeres BEK/BL-győztes Real Madrid az Union Berlin és a Napoli után a Braga ellen is begyűjtötte a három pontot. Bár a portugálok többször próbálkoztak, a kapura igazán nem jelentettek veszélyt, Vinícius Júnior viszont két gólpasszt is kiosztott, meg egy kérdésesnek tűnő lesgólt is jegyzett. Rodrygo megszerezte a második találatát az idényben, Jude Bellingham viszont a 12. Real-meccsén már a 11. gólját jegyezte (1–2).

A kvartett másik mérkőzésén Schäfer András csapata, az Union Berlin otthon 1–0-ra kikapott a Napolitól, itt Giacomo Raspadori döntött a második félidő derekán.

A Manchester United még később döntött, a 72. percben egy váratlan hős bukkant fel: Harry Maguire szerezte a győztes gólt a Köbenhavn ellen (1–0). Hogy ez így legyen, ahhoz kellett egy hasonlóan meglepő fordulat: az eddig leginkább a potyáival kitűnő André Onana a 97. percben büntetőt védett, így megőrizte a három pontot a „vörös ördögöknek”.

A másik angol csapat is nyert kedden, az Arsenal az első félidő ráadásában Gabriel Martinelli góljával került előnybe, majd a fordulást követően az első gólt előkészítő Gabriel Jesus is eredményes volt, a Sevilla erejéből csak szépítésre futotta (1–2). Persze, a spanyol csapat nem biztos, hogy a harmadik helyével annyira szomorú, lévén ha így marad, megint mehet az Európa-ligába...

A legutóbbi két kiírásban egyaránt negyeddöntős Benfica pedig továbbra is szenved, három meccs után is gól és pont nélkül áll az utolsó helyen.

Melyik csapat nyeri meg a Bajnokok Ligája 2023–2024-es kiírását?