Megint a végén jött a dráma, pocsék hete lett az eddigi éllovasnak

2023. november 11., szombat 16:45

Finoman szólva nincs jó hete a Tottenhamnek, kicsit sarkosabban fogalmazva kifejezetten pocsék napokon vannak túl az együttes szurkolói.

Azok után, hogy a gárda hétfő este a Chelsea ellen elbukta veretlenségét (1–0-s előnyről 1–4 lett a vége két ráadásban kapott góllal, kilenc fővel zárva és két érvénytelen gólt szerezve), most pedig a Wolverhampton is két vállra fektette a korábbi listavezetőt.

Pedig ez a meccs sem indult rosszul, hiszen Brennan Johnson már a 3. percben előnyhöz juttatta a Tottenhamet (0–1).

Ezt követően a házigazda átvette a kezdeményezést, helyzetek sorát alakította ki, de egészen a rendes játékidő végéig nem tudta megtörni a jeget.

A 91. percben viszont Pablo Sarabia egyenlített, és a 97. percben az előkészítése után Mario Lemina a három pontot érő találatot is megszerezte (2–1)!

A Wolverhampton a Manchester City után újabb nagyvadat ejtett el, a Tottenham pedig ezzel a vereséggel akár még a dobogós helyét is bukhatja a héten...

Premier League, 12. forduló

Wolverhampton–Tottenham 2–1 (Sarabia 91., Lemina 97., ill. B. Johnson 3.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 27 pont/11 meccs (28–8), 2. Tottenham 26 (24–15), 3. Liverpool 24/11 (24–10), 4. Arsenal 24/11 (23–9)