A címvédő Ferencváros sorozatban a negyedik bajnokiján maradt nyeretlen

2023. december 3., vasárnap 14:41

A labdarúgó NB I 15. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Paks idegenben 2–1-re legyőzte a pocsék formában lévő Újpestet, ezzel növelte az előnyét a később játszó Ferencvárossal szemben.

Ahhoz képest, hogy október végéhez érve csak egy pont volt az akkor második Paks (21) és az üldöző Újpest (20) között, a felek között alaposan kinyílt az olló: a Fradi botladozásait kihasználó tolnaiak az élre álltak, a lila-fehérek viszont pontot sem szereztek az elmúlt négy fordulóban.

Ennek megfelelően a vendégek szerezték meg a vezetést, az első félidő derekán Könyves Norbert büntetőből volt eredményes (0–1).

Nem sokáig élt az előny, gyakorlatilag rögvest válaszolt a szünet előtt a játékot irányító és veszélyesebb Újpest: a 20 éves Varga György talált be (1–1).

A ragyogó napsütésben, de metsző hidegben (mínusz hat fokos hőérzet!) a szünet a vendégeknek tett jobbat, a második félidőben már a paksiak akarata kezdett érvényesülni, és épp amikor felzúgott a hazai publikum gyenge játékra tett kritikája, jött is az újabb gól: a szöglet után Hahn János fejelt közelről a kapuba (1–2).

A hajrához érve az ugyancsak 20 éves Molnár Zsombor bravúrjai tartották meccsben az Újpestet, de a „lilák” ezúttal sem tudtak pontot szerezni, így zsinórban az ötödik meccsüket veszítették el, miközben a Paks növelte az előnyét a tabellán.

A meccs előtt sereghajtó Zalaegerszeg a 65. percben kezdte meg a gólgyártást a duplázó Mim Gergely révén, és végül 3–0-ra nyert Diósgyőrben – elmozdulva az utolsó helyről.

A Ferencváros a 16 helyzete ellenére sem bírt a forduló zárásán a Mezőkövesddel, így egymást követő negyedik bajnokiján maradt nyeretlen a címvédő.

NB I. 15. forduló

szombaton játszották:

Az állás: 1. Paks 31 pont (29–16), 2. Ferencváros 27/14 meccs (35–19), 3. Fehérvár 24 (31–24), 4. Debrecen 24 (23–19), 5. Puskás Akadémia 24 (24–20), 6. MTK 21 (16–24), 7. DVTK 20/14 (21–21), 8. Kecskemét 20 (24–25), 9. Újpest 20 (23–30), 10. Zalaegerszeg 14 (20–32), 11. Mezőkövesd 14 (17–22), 12. Kisvárda 11 (14–25)

(Borítókép: fradi.hu)