Stabil a Ferencváros hordágyon lehozott védőjének állapota

2023. december 4., hétfő 09:57

Dejan Sztankovics, a Ferencváros vezetőedzőjének beszámolója szerint stabil a Mezőkövesd elleni bajnokin fejbe rúgott, majd hosszas ápolás után hordágyon lehozott Myenty Abena állapota.

Mint beszámoltunk róla, a Ferencváros óriási meglepetésre hazai pályán mindössze 0–0-s döntetlenre végzett a kiesés elkerüléséért küzdő Mezőkövesd ellen. A zöld-fehérek számára azonban korántsem a végeredmény volt a legsokkolóbb: a vendégek kapusa, Riccardo Piscitelli egy mentésnél sarokkal fejbe rúgta a címvédő bekkjét, Myenty Abena, akit ezt követően hosszasan kellett ápolni. Végül az első játékrész hosszabbításának pillanataiban hordágyon hozták le a labdarúgót.

Nagyon nehéz pillanatokat éltünk át mind a stadionban, de ami a legfontosabb, stabil az állapota. Bízom az orvosainkban, tudom, hogy mindent megtesznek érte

– fogalmazott a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Dejan Sztankovics, az FTC vezetőedzője.

A Ferencváros egymást követő negyedik bajnokiján maradt veretlen, így a listavezető Paks már a vesztett pontok tekintetében is megelőzi az idényben eddig egy mérkőzéssel kevesebbet játszott fővárosi alakulatot.

Kisvárda–Debreceni VSC 0–0

Az állás: 1. Paks 31 pont (29–16), 2. Ferencváros 27/14 meccs (35–19), 3. Fehérvár 24 (31–24), 4. Debrecen 24 (23–19), 5. Puskás Akadémia 24 (24–20), 6. MTK 21 (16–24), 7. DVTK 20/14 (21–21), 8. Kecskemét 20 (24–25), 9. Újpest 20 (23–30), 10. Zalaegerszeg 14 (20–32), 11. Mezőkövesd 14 (17–22), 12. Kisvárda 11 (14–25)