Döbbenetes támadójáték a forduló rangadóján – döntés nélkül

2023. december 10., vasárnap 17:38

Továbbra is veretlen a német élvonal jelenlegi kiírásában a Bayer Leverkusen, amely a Stuttgart otthonában 1–1-re végzett.

A Bundesliga 14. fordulójának rangadóján a harmadik helyen álló házigazda az első félidő végjátékában Chris Führich találatával jutott előnyhöz, de a fordulást követően rögvest egyenlített Florian Wirtz (1–1).

Ezen a ponton lezárhatnánk annyival, hogy újabb gól nem született, és mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott, de muszáj megemlítenünk, hogy a csapatok összesen 42 (22–20) kapura lövéssel örvendeztették meg a nézőket, és mindkét csapat várható gólmutatója hármas feletti volt (3,1–3,22), így tehát elmondható, hogy egészen szenzációs támadó futballt hozott a rangadó.

Melynek igazi győztese így a Frankfurtban óriási verést kapó Bayern München lett, hiszen ezzel együtt is csak négy pont a hátránya egy meccsel kevesebbet játszva.

Bundesliga, 14. forduló

Stuttgart–Leverkusen 1–1 (1–0)

Köln–Mainz 0–0

Az élmezőny állása: 1. Leverkusen 36 pont (39–12), 2. Bayern München 32/13 meccs (44–14), 3. Stuttgart 31 (34–16), 4. RB Leipzig 29 (34–15)