Hónapokra kidőlt a Fradi ellen megsérülő Copa América-győztes argentin

2023. december 16., szombat 20:05

Nem lehet azt állítani, hogy szerencsés lenne a sérüléseket illetően Nicolás González, a Fiorentina argentin szélsője hónapokra kidőlt, miután kidőlt a Ferencváros elleni Európa-konferencialiga-csoportzárón.

A 25 éves futballista hazájával 2021-ben Copa Américát nyert, egy évre rá az Európa-bajnok Olaszország legyőzésével pedig a két konföderáció szuperdöntőjében is diadalmaskodtak. Tagja lett volna a vb-győzelemmel záró keretnek is, de három nappal a katari viadal előtt megsérült...

Most ennél kisebb volt a tét, „csak” az Európa-konferencialiga csoportelsősége, a Ferencváros elleni záráson hamar újra megsérült, és látszott, hogy nagy a baj.

A Fiorentina szombati közlése szerint Nicolás González jobb combjában másodfokú sérülés következett be, ami miatt több hónapra kidőlt.

A címvédő Napoli a Cagliarit fogadta szombaton, és a második félidő derekán elképesztő tűzijátékba csapott át a meccs, Victor Osimhen góljára három perccel később még volt válasz, újabb három percre rá viszont jött Hvicsa Kvarachelia, és eldöntötte a három pont sorsát (2–1).

Serie A, 16. forduló

Lecce–Frosinone 2–1

Napoli–Cagliari 2–1

Torino–Empoli 1–0

Az élmezőny állása: 1. Inter 38 pont/15 meccs (37–7), 2. Juventus 37 (24–10), 3. Milan 29/15 (26–18), 4. Napoli 27 (28–19), 5. Roma 25/15 (28–17), 6. Bologna 25/15 (18–12), 7. Fiorentina 24/15 (24–18)