Megszületett a futballév leglátványosabb gólpassza – videó!

2023. december 17., vasárnap 11:24

Victor Osimhen kiosztotta az egész év egyik, ha nem a leglátványosabb gólpasszát a Napoli szombat esti mérkőzésén.

A címvédő hazai pályán 2–1-re legyőzte a Cagliarit, miután a második félidő derekán néhány perc alatt három találat is esett.

Ezek közül különösen látványosra sikeredett a meccset eldöntő Hvicsa Kvarachelia-gól, amelyet az első találatot jegyző Victor Osimhen készített elő, nem mindennapi módon:

Giacomo Raspadori jobb oldali beadását felpörgette, dekázott hatot különböző testrészekkel, sarokkal becsapott egy védőt, majd a hosszún érkező csapattársához játszott, aki a kapufa segítségével a hálóba ágyúzott.

Osimhen remek gólpassza és Kvarachelia kíméletlen befejezése:

Serie A, 16. forduló

Lecce–Frosinone 2–1

Napoli–Cagliari 2–1

Torino–Empoli 1–0

Az élmezőny állása: 1. Inter 38 pont/15 meccs (37–7), 2. Juventus 37 (24–10), 3. Milan 29/15 (26–18), 4. Napoli 27 (28–19), 5. Roma 25/15 (28–17), 6. Bologna 25/15 (18–12), 7. Fiorentina 24/15 (24–18)

(Borítókép: Victor Osimhen a Napoli– Cagliari. mérkőzésen 2023. december 16-án. Fotó: Matteo Ciambelli / DeFodi Images / Getty Images Hungary)