Percekre volt a karácsonyi csoda, de a Real Madrid ünneprontónak bizonyult

2023. december 22., péntek 08:12

A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős Real Madrid idegenben 1–0-ra legyőzte az Alavést, a Girona botlásának köszönhetően pedig az élen zárja az évet.

Az Atlético Madridtól szeptember 24-én elszenvedett kudarc óta veretlen királyi gárda számára nem indult erősen a mérkőzés, ugyan lényegesen többet birtokolta a labdát ellenfelénél, de így is az Alavés volt veszélyesebb a kapura az első félidőben mind a helyzetek számában (6–4), mind azok minőségében (0,38–0,19).

A bennmaradásért küzdő házigazda ráadásul az 54. percben Nacho kiállítása miatt emberelőnybe került, létszámfölényével viszont nem tudott mit kezdeni.

A 92. percben pedig jött a fekete leves, Lucas Vázquez góljával győzött a vendégcsapat (0–1).

A Betis elleni 1–1-es döntetlen miatt így az idény futballcsodáját bemutató Girona így hiába szerzett ugyanannyi pontot, mint a nála közel 900 millió euróval értékesebb kerettel bíró Real Madrid (161,1 millió–1,04 milliárd euró), rosszabb gólkülönbsége miatt „csak” a második helyen várja a karácsonyt és az újévet is.

A következő forduló január 2-án kezdődik három meccsel, a Real Madrid másnap a Mallorcát fogadja, ugyanezen a napon a Girona pedig az Atlético Madridot látja vendégül.

La Liga, 18. forduló

Alavés–Real Madrid 0–1 (L. Vázquez 92.)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 45 pont (39–11), 2. Girona 45 (42–21), 3. Barcelona 38 (34–21), 4. Atlético Madrid 35/17 meccs (35–19), 5. Athletic Bilbao 35 (34–19), 6. Real Sociedad 31 (29–18), …16. Alavés 16 (14–24)