Arsenal
2023.12.23. 18:57
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 25’

Ízlelgessük. Alexander-Arnold elég gyakran jár fel a jobb szélen, időnként befelé is húzódva, így Szoboszlai az, akinek rendre vissza kell lépnie a bekk helyén lezárandó a területeket. Most előbb kiszorítja a 16-os előteréből Gabriel Martinellit, majd a brazil újbóli próbálkozásánál bevetődve szerelni is tud.

• 23’

53 százalékon a Liverpool labdabirtoklása.

• 20’

Hol van ilyenkor a VAR? A játék Arsenal-akcióval megy tovább, aztán kimegy a labda, a tévében megmutatják az ismétlést, egyértelmű a kezezés, de mit néznek a VAR-szobában? Mert a jelek szerint nem ezt, a spori ugyanis engedélyt ad a kirúgás elvégzésére... Klopp idegrohamot akar kapni a kispadoknál.

• 19’

Alexander-Arnold és Cimikasz szabadrúgásból összehozott figurája után Szalah elé pattanna a labda a 16-os jobb csücskénél, de Ödegaard végül elviszi előle – az egyiptomi szerint kézzel.

• 15’

Alexander-Arnold íveli előre a labdát kissé jobbról, a hosszún Díaz érkezik, lő a kaputól 6-7 méterre, de blokkolják, Curtis Jones felé pattan, de az ifjú angol nem tudja begyűjteni.

• 14’

Endo adja be balról, az ötös előterében Gakpo tud csúsztatni, a hosszún Szalah érkezik, ballal rá is tud dőlni, a lövése azonban az oldalhálóban köt ki!

• 11’

A bal szélen tolta meg veszélyesen befelé a kolumbiai, aki laposan centerezett volna az ötös csücskétől, de Saliba nagyot mentett. A szöglet különösebben nem veszélyes aztán...

• 10’

Ugyanis öt mérkőzésen is meg tudta szerezni a vezetést a londoni csapat, ám megnyerni egyiket sem sikerült az ágyúsoknak.

• 9’

Curtis Jones passzolna hátul az egyik védőtárshoz, de Havertz szemfüles, letámad és belekap a labdába, ami így veszélyesen perdül a kapu irányába – Alisson még épp időben vissza tudott futni, hogy ne legyen belőle nagyobb baj. A kapus kinn állt jó 13-14 méterre...

• 7’

A Pool szerezte eddig ebben az idényben a legtöbb pontot miután hátrányba került egy mérkőzésen: tizennyolcat eddig.

• 6’

Centizgettek, vonalazgattak másfél percig de a képanyag alapján – ha csak milliméterekkel is – de három liverpooli is előrébb volt a beívelés pillanatában, mint a londoni védő!

• 4’
    gól | Arsenal FC | első félidő
    Liverpool
    0
    1 Arsenal Gabriel Magalhaes (6) Martin Ödegaard (8)
    4’

Vezet a meccset nagy lendülettel kezdő Arsenal! Ödegaard végezhetett el egy szabadrúgást a kaputól kissé balra, jó 25 méterről, középen a leshatárról megindulva Gabriel dos Santos Magalhaes megelőzi Gakpót, majd 10 méterről a kilépő Alisson mellett a jobb felsőbe bólint! 0–1

• 2’

Saka végezte el a sarokrúgást jobbról, középen, az ötös előterében Jesus tudott fejelni, a jobb felső irányába tart a labda, de nem tudta eléggé helyezni ahhoz, hogy Alisson ne érjen oda rá és húzza le a kapu torkából.

• 1’

Saka húzta meg a jobb szélen, lapos centerezését Alisson középre ütötte ki, Jesus érkezik rá, lő, a védőről szögletre pattant.

• 1’

Az Arsenal indította útjára a labdát!

• A Premier League hivatalos honlapja kiírta teljes névvel, egyszer az életben megteszem hát én is a Liverpool egyiptomi gólvágójával. Kérem, ne szokjanak hozzá!

• A liverpooli mezőnyjátékosok közt utolsó előttiként Szoboszlai Dominik lép pályára, mögötte csak Szalah érkezik. A Liverpool hagyományos vörös szerelésében – bár egyelőre még melegítőben – az Arsenal neon sárga/zöld – majd kiírunk rá egy szavazást – felsőben, fekete nadrágban és a felső alapszínéhez passzoló sportszárban futballozik majd.

• Jürgen Kloppéknál bizakodásra adhat okot, hogy a jelenlegi idényben az Anfielden még veretlen a csapat, az Arsenal pedig az utóbbi 11 évben nem tudott tétmeccset nyerni itt. A Pool nyolcszor lőtt három gólt, kétszer kettőt, ennél kevesebbet pedig egyszer sem a sorozat kezdete óta lejátszott tíz találkozón. Mikel Arteta vezetőedző tanítványai ráadásul a jelenlegi idényben (is) saját közönségük előtt teljesítenek jobban, szezonbeli két vereségüket idegenben szenvedték el, mégpedig az Aston Villától és a Newcastle-től. Eközben a szombati vendéglátó a legutóbbi 50 hazai meccséből csak egyet bukott el (2022 októberében a Leeds United ellenit).

• Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában a Fulham–Burnley-mérkőzést Rebbeca Welch vezette, ezzel a 40 éves bíró lett az első női játékvezető, aki első osztályú találkozón dirigált. A délután további mérkőzései a Tottenham könnyedén nyert az Everton ellen, a Kerkez Milost nélkülöző Bournemouth a ráadás pillanataiban gyűjtötte be a 3 pontot, míg az újonc Luton Town bravúrgyőzelmet aratott, és legyőzte a Newcastle Unitedet.

Részletek itt!

• Bármelyik együttes győz – amennyiben győz bármelyik is –, az a december 26-ai, kultikus Boxing Day-fordulót az élről kezdi majd. Az Arsenal legutóbb az előző idényben élt át hasonlót, míg a Liverpool a 2020–2021-es szezonban. Klopp szavait igazolja, hogy végül mind a két kiírást a Manchester City nyerte meg.  A címvédőként negyedik helyen álló és a klubvilágbajnokságot pénteken megnyert City ebben a fordulóban nem lép pályára, a Brentford elleni hazai összecsapását elhalasztották.

• Az észak-londoni „ágyúsok" a legutóbbi fordulóban ugrottak az élre, miután a Pool gól nélküli döntetlenre végzett otthon a Manchester Uniteddel, az Arsenal pedig kétgólos győzelmet aratott a Brighton felett. A Liverpool játékosait, köztük a lecserélt Szoboszlait is sok kritika érte az MU elleni találkozót követően, Jürgen Klopp vezetőedző azonban megvédte tanítványait, és kijelentette azt is, egyelőre nem foglalkozik azzal, hogy bajnokesélyesnek kiáltották ki csapatát.

Örülök, hogy ott vagyunk, ahol, de nagyon korai lenne még bármi ilyesmiről beszélni. December van, az idény legkeményebb szakasza, amin minden egyes klubnak túl kell jutnia valahogyan. Szóval tudjuk le ezt az időszakot, aztán majd áprilisban nézzük meg, hogy hol tartunk

– nyilatkozta a Magyar Távirati Iroda által idézett német szakember.

• A Pool gólgyárosa két találattal újabb mérföldkőhöz érne a csapatban, ugyanis ebben az esetben az Arsenal ellen megszerezné a 150. bajnoki gólját liverpooliként. Erre korábban csak négyen voltak képesek a vörösöknél.

• A MOSTANI LESZ A KÉT CSAPAT 100. TALÁLKOZÓJA AZ ANFIELDEN. AZ ELSŐT MÉG 1894 JANUÁRJÁBAN, ÚJ ÉV ELSŐ NAPJÁN VÍVTÁK A FELEK – AZ AKKORI MÁSODOSZTÁLYBAN. A KÖZELMÚLT MÉRLEGE NEMCSAK AZ ARSENAL ELHÚZÓDÓ LIVERPOOLI NYERETLENSÉGE MIATT BILLEN KLOPPÉK FELÉ: A LEGUTÓBBI 15 EGYMÁS ELLENI MECCSÜK 64 GÓLT HOZOTT (4,27-ES ÁTLAG), AMELYEK KÖZÜL 43 MERSEY-PARTI JÁTÉKOSÉ VOLT.

• Ami Szoboszlait illeti, a magyar válogatott csapatkapitánya egyelőre őrzi jó szokását, az eddigi 17 bajnoki fordulóban mindannyiszor kezdőként léphetett pályára, a mai a 18. ilyen alkalom. A 23 éves középpályás teljesítménye az elmúlt hetekben kissé hullámzó volt, ám a hét közepén lejátszott Ligakupa-meccsen csapata egyik hőse lett, ő nyitotta a gólok sorát a West Ham United ellen 5–1-re megnyert csörtén, és ezúttal a helyi kritikusok és szakírók is kifejezetten jó osztályzatokkal méltatták a játékát.

A magyar válogatott csapatkapitányánál a Premier League-ben, és minden sorozatot figyelembe véve is csak Szalah kapott több játékpercet Klopptól. A PL-ben 1469 perccel vezet az egyiptomi, 1412-vel követi őt Szoboszlai.

• Ugyan a 18. fordulót az első két helyről kezdte az Arsenal és a Liverpool, a papírforma azt ígérte, szombatra a második és harmadik helyre csúszik vissza a két gárda. Végül csak a Pool helyezése romlott... Hogy miért? Mert megszakadt az Aston Villa szenzációs hazai sorozata péntek este. A birminghami klub zsinórban 15 győzelem után vesztett pontokat a Villa Parkban. Tette mindezt a forduló előtt még sereghajtó Sheffield United ellen – így több szempontból is komoly meglepetéssel folytatódott a karácsony előtti forduló az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, azaz a Premier League-ben.

A birminghami meccs részleteit ide kattintva idézheti fel!

• Kellemes estét! Az ünnepi hangolódás kellős közepére elhoztuk a Liverpool–Arsenal Premier League-mérkőzés percről percre íródó közvetítését – főszerepben, remélhetőleg, Szoboszlai Dominikkal. Tartsanak, tartson velünk!