Nincs Mourinho, nincs probléma: újra győzött a Roma

2024. január 20., szombat 20:04

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a Roma hazai pályán 2–1-re legyőzte a Veronát.

Ez volt a legutóbbi három bajnokin csupán egy pontot szerző „farkasok” első mérkőzése az után, hogy menesztették José Mourinho vezetőedzőt.

Daniele De Rossi irányításával remekül kezdett a fővárosi csapat, az első félidő derekára Stephan El Shaarawy előkészítése után Romelu Lukaku és Lorenzo Pellegrini is eredményes volt (2–0).

A 64. percben büntetőhöz jutott a veronai gárda, de Milan Djuric a léc fölé durrantott.

A hajrához közeledve így is betalált a vendégcsapat, Michael Folorunsho köszönt be, de újabb gólt már nem szerzett a Verona, így 2–1 lett a vége.

Serie A, 21. forduló

Roma–Verona 2–1 (Lukaku 19., Pellegrini 25., ill. Folorunsho 76.)

Az élmezőny állása: 1. Inter 51 pont/20 mérkőzés (49–10), 2. Juventus 49/20 (32–12), 3. Milan 42/20 (38–21), 4. Fiorentina 34/20 (29–21), ...8. Roma 32 (34–25), ...18. Verona 17 (19–29)

(Borítókép: Silvia Lore/Getty Images)