Gulácsi Péterék nyerték a Bundesliga magyaros rangadóját

2024. február 4., vasárnap 19:44

Magyaros rangadót rendeztek a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában, az RB Leipzig otthon 2–0-ra legyőzte az Union Berlint.

A házigazdánál 15 hónap után tért vissza bajnokin a kapuba Gulácsi Péter, illetve a sérüléséből felépült Willi Orbán is kezdő volt – ő 70 percet kapott.

A lipcseiek már a 11. percben megszerezték a vezetést Lois Openda találatával, a fordulást követően pedig Benjamin Sesko növelte az előnyt. Az 57. percben a fiatal szlovén csatár újra betalált, de ezt a gólt les miatt érvénytelenítették (2–0).

A vendégeknél Schäfer András az 58. percig volt pályán, a helyére a korábbi ferencvárosi Aissa Laidouni állt be.

A hátralévő időszakban újabb gól már nem esett, csak egy piros lap született, Christopher Trimmel (Union Berlin) buktatásért bűnhődött.

Bundesliga, 20. forduló

Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (L. Majer 58., 70. – a másodikat 11-esből, ill. Beier 6., Promel 66.)

RB Leipzig–Union Berlin 2–0 (Openda 11., Sesko 48.)

Az élmezőny állása: 1. Bayer Leverkusen 52 pont (52–14), 2. Bayern München 50 (59–19), 3. Stuttgart 40 (46–26), 4. Dortmund 37 (40–26), 5. RB Leipzig 36 (44–26), ...15. Union Berlin 17/19 meccs (18–34)