A „szuper sasok” a magyar válogatott mögé szárnyaltak ezüstérmükkel

2024. február 15., csütörtök 11:38

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség közzétette legfrissebb világranglistáját, amelyen a magyar válogatott továbbra is az előkelő 27. pozíciót foglalja el.

Marco Rossi együttese az évben még nem lépett pályára, így ranglistapontot sem tudott szerezni (1525,13), miközben Afrikában és Ázsiában kontinensviadalon vettek részt a legjobbak.

Az Afrikai Nemzetek Kupáján a fináléig menetelő Nigéria volt épp az egyik legnagyobb kapaszkodó, 14 pozíciót javítva épp a mieink mögé zárkóztak a „szuper sasok” (1522,26).

A végső győztes Elefántcsontpart – amely a gyenge teljesítmény miatt a csoportkörben kirúgta kapitányát, és ideiglenes trénerrel húzta be a sorozatot! – tíz helyet jött fel, és már a 39. a rangsorban (1494,57).

Az Ázsia-kupán diadalmaskodó Katar még nagyobbat ugrott, az 58. pozícióból 21-et javítva a 37. helyig repült (1499,34).

Az első 11 helyen nem volt változás, továbbra is a világbajnok Argentína (1855,2) vezet, megelőzve a vb-döntős franciákat (1845,44) és az Eb-finalista angolokat (1800,05).

A 12. helyre a legjobb afrikai együttesként Marokkó jött fel, megelőzve a CONCACAF-zónában első Egyesült Államokat. Ázsiában Japán maradt a legjobb, de a 18. helyre csúszott, és kapaszkodik rá Irán (20.), Dél-Korea (22.) és az AFC-tagállamnak számító Ausztrália (23.) is.

Eb-riválisaink közül Németország a 16., Svájc a 19., Skócia a 34., Nemzetek Ligája-ellenfeleink közül Hollandia a 6., Bosznia-Hercegovina a 71., a németekről pedig már volt szó.