Súlyos pénzbüntetést kapott a Ferencváros

2024. március 6., szerda 10:56

Súlyos pénzbüntetést kapott a Ferencváros az Európai Labdarúgó-szövetségtől (UEFA) az Olympiakosz elleni konferencialiga-párharcon történtekért – szúrta ki a görög Gazetta beszámolóját a sportal.hu.

A lap azt állítja, hogy az Európai Labdarúgó-szövetség összesen 31 500 eurós (több mint 12 millió forint) büntetést szabott ki a Ferencvárosra. Ennek oka a csapat ultráinak rendbontása az Olympiakosz elleni idegenbeli mérkőzésen, egészen pontosan: tűzijáték használata, dobótárgyak, provokatív üzenetek, károkozás.

Emlékezetes, a Ferencváros 180 perc alatt valódi helyzet kialakítása nélkül (a csapat kapusa, Dibusz Dénes fogalmazott így a visszavágót követően), kettős vereséggel esett ki a pireusziakkal szemben a harmadik számú európai kupasorozat tavaszi első körében (0–1, 0–1). A várakozásokat alulmúló teljesítmény hátteréről itt írtunk bővebben.

Az UEFA az Olympiakoszt is megbüntette, a görögöknek összesen 38 ezer eurót kell befizetniük.

A görögök az Ekl nyolcaddöntőjében a Maccabi Tel-Aviv ellen lépnek majd pályára.