Idegenben gálázott, hatalmas lépést tett a londoni csapat a BL-indulás felé

2024. március 10., vasárnap 15:57

Hatalmas lépést tett a Bajnokok Ligája-indulás felé a Tottenham, mivel idegenben 4–0-ra kiütötte a Premier League negyedik helyén álló Aston Villát, így két pontra megközelítette egy meccsel többet játszó riválisát.

Az Aston Villa tavaly március 4. és december 9. között mind a 15. hazai bajnokiját megnyerte, közte a Manchester City és Arsenal elleni sikerekkel, azóta viszont valamelyest megrekedt a gárda: a Sheffield United 1–1-re végzett, a Burnley (3–2) és a Nottingham (4–2) legyőzése között pedig a Newcastle (1–3) és a Manchester United (1–2) is győzött Birminghamben.

A Tottenham elleni ütközetnek óriási tétje volt a BL-indulást érő negyedik helyért vívott csatában, hiszen az Aston Villa egy meccsel többet játszva öt ponttal előzte riválisát, és az első félidő alapján inkább a londoniak örülhettek, hogy nem nőtt ez a differencia.

Gólt viszont nem tudott szerezni a házigazda, ezt pedig a szünet után percek alatt büntette a Tottenham, előbb James Maddison, majd Brennan Johnson is bevette a kaput (0–2).

A 65. percben John McGinn kiállításával még nehezebb helyzetbe került az Aston Villa, amely ezt követően már nem tudott visszakapaszkodni, sőt, a végén még Szon Hung Min és Timo Werner is betalált, így kiütéses lett a vendégsiker (0–4).

Sikerével a Tottenham két pontra megközelítette a negyedik helyezettet, és ha nyeri elmaradt meccsét, akkor meg is előzi riválisát.

Premier League, 28. forduló

Aston Villa–Tottenham 0–4 (Maddison 50., B. Johnson 53., Szon Hung Min 91.)

Brighton–Nottingham 1–0

West Ham–Burnley 2–2

Liverpool–Manchester City 1–1

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 64 pont (70–24), 2. Liverpool 64 (65–26), 3. Manchester City 63 (63–28), 4. Aston Villa 55 (59–41), 5. Tottenham 53/27 (59–39), 6. Manchester United 47 (39–39)

(Borítókép: Alex Pantling/Getty Images)