Joshua Kimmich (képünkön), az Eb-házigazda német válogatott – és a Bayern München – egyik alapembere csapata hétfő délutáni sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy még nem tudják, Julian Nagelsmann szövetségi kapitány milyen alapfelállást tervez a pénteki, Spanyolország elleni negyeddöntőre. Jens Lehmann korábbi válogatott kapus szerint ez óriási hiba a szakvezető részéről.
Az 1998 és 2008 között a válogatottban 61 alkalommal pályára lépett Lehmann tévés szakértőként formált ezúttal véleményt. Az 54 éves szakember – aki jelenleg az FC Augsburg stábjában tevékenykedik – úgy fogalmazott:
irritálónak és kifejezetten rossznak tartja, hogy a pénteki meccs előtt négy nappal az érintett játékos még nincs tisztában ilyen fontos részlettel.
Vagy csak ködösített a sajtótájékoztatón – tegyük hozzá, Kimmich nem akart nyílt kártyákkal játszani. Még olyan szinten sem, hogy ők már tudják az edzői elképzeléseket, de ezeket azért mégsem osztaná meg a nyilvánossággal.
Az eddigi forma alapján péntek 18 órától Stuttgartban nem csupán a negyeddöntő első felvonására kerül sor, hanem az előrehozott döntőre is.
Véget ért az Európa-bajnokság 17. játéknapja, egyúttal kialakult a negyeddöntő mezőnye. Két pihenőnap következik a kontinenstornán, legközelebb pénteken rendeznek mérkőzéseket, akkor Németország–Spanyolország és Franciaország–Portugália találkozókra kerül sor.
Elevenítse fel alább a mai két mérkőzést!
Tartsanak velünk pénteken is, jó éjszakát kívánunk!
Törökország kihúzta, az osztrák csapat nem tudott kiegyenlíteni a hajrában, a vége 2–1! A 94. percben Gregoritsch utolsó utáni pillanatos fejesét az ötösön belülről Günök elképesztő bravúrral szögletre tornázta – bemutatva ezzel az Eb védését – a sarokrúgásból pedig már nem alakult ki újabb lehetőség. A torna egyik legjobb mérkőzését játszotta Ausztria és Törökország. Bővebben itt!
Baumgartner kétségbeesetten próbált ívelni külsővel Sabitzer felé, de elfejelték előle a védők, majd az újabb beadás után Gregoritsch lövésre lendítette volna lábát, de az utolsó pillanatban megint közbeléptek és felszabadították a törökök. Még két perc…
A török támadó Yilmaz került kontra után ziccerbe, két társa követte őt, és ha lepasszolja, sakk-matt helyzet lett volna, de ő lőtt, viszont nem találta el a kaput… Ez nagy butaság volt részéről. Le is teremtik társai.
Letelt a rendes játékidő, négy perc a hosszabbítás.
Most egyenlíthettek volna az osztrákok. Posch jobb oldali beadását elmérte a török kapus, Günök, de Baumgartner ezt nem tudta kihasználni, hat méterről az üres kapu fölé fejelte a labdát, nincs egyenlítés! Később újra Baumgartner fejelhetett, ezúttal szöglet után, de most sem talált kaput. Egyelőre a szerencse sokkal inkább van a törökök oldalán.
2008 után újra negyeddöntős lehet Törökország Európa-bajnokságon. Ettől percekre van.
Óriási rohanás vette kezdetét…
Az osztrákok szépítő gólja óta nem alakult ki újabb komolyabb helyzet, a törökök néha látványosan próbálják húzni az időt – az eső pedig továbbra is szakad Lipcsében. Továbbra is a szélről érkező beadásokban látják a lehetőséget az osztrákok, viszonylag nagy nyomás alatt a török védelem – de mint írtuk, ziccer nem alakult ki.
Azok a fránya görcsök pedig megint jelentkeznek a török játékosoknál.
Orku Köckü viszont tényleg megsérült, nem tudja folytatni, helyén Kahveci – ő még nem játszott az Eb-n. Ausztria–Törökország 1–2, 81. perc.
Az ötödik osztrák szöglet végre eredményre vezetett, Sabitzer adta be a sarokrúgást, továbbfejelték a labdát a hosszú oldalon, majd teljesen egyedül érkezett Gregoritsch, aki közelről hálóba passzolta a labdát, 2–1.
Még bő 20 perc van hátra a mérkőzésből. Remek találkozó.
Az hagyján, hogy nagy bajban Ausztria, de még az eső is elkezdett szakadni Lipcsében. Ralf Rangnick újabb két cserét eszközölt: Lienhart és Laimer helyére érkezett Wober és Grillitsch.
Óriási bajban Ausztria! A törökök gyakorlatilag a második félidőben először jöttek ki saját térfelükről, kiharcoltak egy szögletet, majd a sarokrúgásra mindenkit megelőzve Demiral érkezett, és közvetlen közelről a hálóba fejelt,
2–0!
Demiral második gólját szerezte a mérkőzésen. Kezd eldőlni?
A második játékrész első perceiben az osztrákoknál volt többet a labda, az 51. percben Laimer passzolt Gregoritsch-hoz, aki a tizenhatos vonaláról remekül ugratta ki Arnautovicot, ő viszont ziccerben, 10 méterről kissé jobbról a török kapusba lőtt, amivel hatalmas lehetőség maradt ki!
Ezt követően sem szabadult fel a török kapu, Laimer remek csellel hozta helyzetbe magát, 14 méterről ballal lőtt, de csak a jobb alsó sarok mellé.
Az osztrák rohamok ellenére még mindig török előny. Ausztria–Törökország 0–1, 55. perc.
Elkezdődött a második félidő az Ausztria–Törökország nyolcaddöntőn, továbbra is egygólos török előnnyel. A szünetben Ralf Rangnick osztrák szövetségi kapitány kettőt cserélt: Schmid és Mwene helyére érkezett Gregoritsch és Prass. Török oldalon egyelőre nincs csere.
A 38. percben Schmid kapott sárga lapos figyelmeztetést Kadioglu ellökéséért, majd Baumgartner indult volna meg a pálya közepén, akit Yüksek rántott le, neki is sárga lap lett a jutalma – viszont az ő esetében ez eltiltással jár a következő mérkőzésre. Az osztrákok az utolsó percekben felívelésekkel próbálkoztak, de a török védelem stabilan állt a lábán – így az 1. percben szerzett Demiral-góllal egyelőre Törökország van előnyben.
Egyébként remek iramú mérkőzés, nincs miért panaszkodnunk. Innen folytatjuk 15 perc múlva. Ausztria–Törökország 0–1, 45. perc.
Többnyire mezőnyjáték, mezőnyharc jellemző a legutóbbi percekre, ugyanakkor egyik oldalon sem alakult ki komolyabb lehetőség. Az előbb Sabitzernek volt egy próbálkozása, 17 méterről lőtt kapura, de Demiral blokkolt. Ennél viszont nem futotta többre.
A törökök magabiztos, kemény játékkal tartják vezetésüket.
Ausztria–Törökország 0–1, 36. perc.
A törökök fiatal támadója a felezővonalnál kapott labdát, és szemfülesen észrevette, hogy Pentz kapus bőven kint áll kapujából, egyből lőtt, de nem volt elég pontos a labdája, bőven méterekkel a kapu mellett hagyta el a játékteret.
Az osztrákok ahhoz képest, hogy hátrányban vannak, az utóbbi percekben nem igazán veszélyeztettek.
A 24. percben megint Güler volt a főszereplő, ő adott be a jobb szélről, Demiral pedig hat méterről a léc fölé bombázott.
Ausztria–Törökország 0–1, 26. perc.
A 12. percben Sabitzer készült rá egy szabadrúgásra 22 méterre a kaputól, de sorfalba vágta a labdát, onnan pedig szögletre pattant. A sarokrúgás most nem jelentett veszélyt, felszabadítottak a törökök.
A másik oldalon Arda Güler kapta a labdát közel az alapvonalhoz, jobbra a kaputól, középre próbált adni, de átadása nem jutott el csapattárshoz, az osztrákok tisztáztak. Pedig ebben azért bőven volt veszély.
Elképesztő tempóban kezdődött, majd folytatódott a találkozó, a törökök vezetőgólja után rögtön a másik oldalon alakult ki lehetőség, Baumgartner jobbal lőtt 15 méterről, kissé jobbról, de milliméterekkel a jobb alsó mellé célzott. Ezt követte két veszélyes osztrák sarokrúgás, az elsőnél konkrétan a gólvonalon csorgott végig a labda, Arnautovic és Baumgartner előtt is elgurult, majd a bal oldali kapufa mellett csúszott ki az alapvonalon.
Ezután Schmid jobb oldali szögletét hét méterről a kapu tetejére fejelte Leinhart. Hihetetlen, mit úsztak meg a törökök!
Ausztria–Törökország 0–1, 8. perc.
Rögtön sarokrúgást harcolt ki a török csapat, a beívelés két osztrák védőt érintett, majdnem bepattant róluk a labda, de a lecsorgót közvetlen közelről Demiral vágta a jobb felső sarokba, 1–0!
Remek iramban és rögtön egy góllal kezdődött a mérkőzés. Ez volt egyébként az Európa-bajnokságok történetének leggyorsabb gólja az egyeneses kieséses szakaszban. 57 másodperc!
Elkezdődött az utolsó nyolcaddöntő Lipcsében, az Ausztria–Törökország összecsapás. A mérkőzés játékvezetője a portugál Soares Dias. Az osztrákok hagyományos piros, a törökök pedig fehér dresszben játszanak.
Karl Nehammer osztrák kancellár 2–1-es osztrák győzelmet tippel ma Törökország ellen. A politikus a Bildnek nyilatkozott, elmondása szerint Ralf Rangnick csapata nagyon összeszokott, és innentől kezdve bármire képes lehet a tornán.
Nos hamarosan kiderül, a találkozó 21 órakor kezdődik Lipcsében.
„Telnek-múlnak a napok, de még ma is fájdalmas a búcsú az Európa-bajnokságtól” – írta angol nyelvű LinkedIn-posztjában Willi Orbán, az RB Leipzig 48-szoros magyar válogatott védője. „Tudtuk, hogy esélytelenek vagyunk, még a csoportunkban is, de sportolóként az ember mindig a maximumot akarja elérni” – folytatta a 31 éves futballista.
Az, hogy a csoportkör zárónapján kiestünk, annak ellenére, hogy az utolsó pillanatban nyertünk Skócia ellen, nagyon fáj. Valószínűleg ez volt az utolsó esélyem arra, hogy Magyarországgal szenzációt okozzak egy Eb-n. Sajnos ezt a határt nem tudtuk átlépni, nem úgy, mint Grúzia vagy Szlovénia
– osztotta meg gondolatait Orbán.
A Marco Rossi csapatát 2018 októbere óta erősítő játékos kíváncsian várja, hogy végül kinek sikerül a magasba emelni az Európa-bajnoki trófeát. Addig is most a nyaraláson próbálja feltölteni „a lelki és fizikai akkumulátorait”. Sőt, annyit már előrebocsátott: az új cél a 2026-os amerikai világbajnokság.
Florin Nita román válogatott kapus pillanatokkal azelőtt, hogy a harmadik gólt lőtték volna neki a hollandok – pontosabban Malen –, egy szurkoló által pályára dobott cipőt próbált arrébb rúgni a kapuja elől. A cipőt se tudta arrébb tessékelni, de kapott is egy gólt közben.
Jens Lehmann, a németek világbajnoki ezüst- és bronzérmes kapusa a Welt TV-nek adott interjújában beszélt a Nationalelf pénteki esélyeiről.
A minőséget tekintve a spanyolok talán kicsit jobbak is, mint mi. Azonban túl alacsonyak és tapasztalatlanok
– utalt Lehmann arra, hogy a spanyolok talán két legnagyobb sztárja jelenleg a 16 éves Lamine Yamal és a 21 esztendős Nico Williams.
Hamarosan útjára indul a labda Lipcsében, és nemsokára teljessé válik a negyeddöntő mezőnye. Íme a kezdőcsapatok:
Kezdés 21 órakor.
Az első 15 perc kiegyenlített játékát követően átvette az uralmat Hollandia, ezt követően pedig nem volt kérdés a győztest illetően, a végeredmény: Románia–Hollandia 0–3.
A mérkőzésről készített összefoglalónkat ide kattintva olvashatják el.
Szögletből jöhettek a románok, a labda azonban kifelé pattant, amiből Malen megindult, majd egyedül végigvitte, becselezte magát, és ziccerből ismét nem hibázott.
93. perc: Románia–Hollandia 0–3.
A rendes játékidő utolsó pillanataiban egy kisfiú zavarta meg a mérkőzést – a biztonságiak ki is tessékelték. A bíró négy perc hosszabbítást rendelt el.
Gakpo gurította végig az alapvonalnál a labdát, Dragusin nem tudta elpöccinteni előle, a középre tett játékszert simán lőtte be a becserélt Malen, ezzel lezárva a találkozót.
84. perc: Románia–Hollandia 0–2!
A 80. percben járunk, szinte alig van a labda románoknál, a holland helyzetek azonban egyre-másra érkeznek.
Nathan Aké helyére Micky van den Ven érkezett, Jerdy Schoutent pedig Joey Veerman váltotta.
A románoknál a 72. percben Denis Alibec jött be Ianis Hagi pozíciójára, Valenitn Mihaila Denis Dragust cserélte, Marius Marint pedig Alexandru Cicaldau váltotta.
Schouten beadását Aké csúsztatta meg, Gakpo lőtt öt méterről, azonban les miatt a VAR elvette a találatot.
64. perc: Románia–Hollandia 0–1