A magyar-norvég kézi-vb meccs percről percre

Index
2017.12.02. 20:38
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 1’

Hét perc alatt hat gól nem igazán jó előjel. A ferencvárosi Bíró Blanka kezdett a kapuban, de egyelőre még nem találkozott a labdával. Zácsikról több gólt is kaptunk. Ennél agresszívabb védekezés kell.

• 7’
    gól | Norvégia | 1. félidő
    Norvégia Herrem Camilla
    6
    2 Magyarország
    7’

• 6’
    Norvégia Brattset Kari
    5
    6’

• 6’
    4
    6’

Szélsőből is kapunk egy gólt.

• 6’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    Norvégia
    3
    2 Magyarország Schatzl Nadine
    6’

• 5’
    Norvégia Mörk Nora
    3
    1 Magyarország
    5’

Zácsik helyén vitték végig a támadást. Mörk eddig háromból hármat vágott.

• 4’
    Norvégia
    2
    1 Magyarország Szöllősi-Zácsik Szandra
    4’

• 4’
    2
    0 Magyarország
    4’

Bíró feje fölé lőtt Mörk, nem tudták levédekezni sem.

• 3’

De simán fogják a lövését.

• 1’

Az egykori győri Katrine Lunde védi a norvég kaput. A váltótársa pedig nem más, mint a mostani győri Grimsbö. Kellemes probléma gyötörheti mindig a norvég kapitányt, melyik világsztárral kezdjen.

• 1’
    hétméteres: bent | Norvégia | 1. félidő
    1
    1’

Legalább győri játékos lőtte nekünk az elsőt.

• 1’

középre ment. A norvégok pedig hetest kaptak.

• 2’

Kemény védekezéssel állította meg a norvég ellenfelét.

• 1’

De oldalhálót talál csak.

• 1’

• 1’

Mielőtt elkezdődik a meccs és a világbajnokság, érdemes végiggondolni, mi lehet az erősségünk. Egyértelműen a gyors, technikás játék, közbelövésekkel, szélekre gyakran kitett labdákkal. Ha emellé egy agresszív védekezés és jó kapusteljesítmény jön, messzire juthatunk.

És hogy hol van lemaradásunk a világelithez képest? Ez egyértelműen a beállós poszt. Régen hemzsegtek a magyar világsztárok a beállós poszton, gondoljunk csak Kocsis Erzsébetre, Pádár Ildikóra vagy Kulcsár Anitára. Ma viszont nem állunk ilyen jól. Mayer Szabinának és Kisfaludy Anettnek nehéz dolga lesz.

• A magyar csapatban nagy hiány a klasszikus átlövő, Zácsik Szandrán kívül átlövő poszton alacsonyabb, inkább cselező játékosaink vannak. De tőlük azért sok gólt várhatunk. Ha előre tippelni kéne, kik lesznek a nagy magyar gólvágók, akkor Görbicz  Anita mellett Kovacsics Anikóra, a szélső Schatzl Nadine-ra, illetve a meglepetésember Háfra Noémira fogadnék.

A norvégoknál pedig a győri Nora Mörk nevét fogjuk sokszor hallani feltehetően, illetve a szülés után visszatérő Heidei Löke és a Mdtjylland átlövője, Veronica Kristiansen lehet a legeredményesebb.

• Természetesen a 2000-res olimpián Sydneyben játszott elődöntő, amelyet 28-23-ra nyert a magyar csapat világra szóló, emlékezetesen kiemelkedő játékkal. Hiába lőtt 13 gólt Grini, a norvég szupersztár, a magyar csapat Farkas Ágival, Siti Beával, Pigniczki Krisztinával, Pádár Ildikóval, Balog Beával, illetve a 10 gólig jutó Radulovics Bojanával simán legyőzte az esélyesebbnek kikiáltott norvégokat.

• Nem vagyunk könnyű csoportban, az öt vetélytárs közül csak Argentína ellen játszhattunk könnyebb mérkőzést (papírforma szerint). Két meccset már lejátszottak ma a csoportban, és cseh, illetve lengyel győzelem született. Jó lenne, ha a V4-esekhez mi is felzárkóznánk. Mai eredmények:

• Csehország - Argentína: 28 -22
    • Svédország-Lengyelország: 30-33
  • Pár nappal ezelőtt játszottunk egy felkészülési mérkőzést Norvégiában, és a Möbelringen Kupán 29-24-re kikaptunk a norvégoktól. Ez az eredmény azonban csalóka, mert csak az utolsó percekben dőlt el a mérkőzés.

A meccs folyamán jó ritmusban játszottunk, többször is mi vezettünk, és csak a végére fáradtunk el. Jött Löke, bevágott nekünk pár gólt, és el is dőlt a mérkőzés. Ha most jobban bírjuk a végjátékot, talán győzhetünk is, ez azonban meglepetés lenne. Nem mi vagyunk az esélyesek, de pont azért játszhatunk könnyedebben.

• A női kézilabda NB I.-et a magyar válogatott tagjain kívül 27 játékos és egy edző képviseli a Németországban zajló világbajnokságon. A Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül Eduarda Amorim a brazil, Yvette Broch és Cornelia Nycke Groot a holland, Kari Aalvik Grimsbö, Nora Mörk és Stine Oftedal a norvég válogatottat erősíti, a spanyol vezetőedző, Ambros Martín pedig a román szövetségi kapitány.

A Ferencvárost a holland Danick Snelder és Laura van der Heijden, valamint a spanyol Nerea Pena képviseli a tornán. A Kisvárda csapatából Samira Rocha a brazil, Tamara Radojevic és Marina Dmitrovic pedig a szerb válogatott szűk keretébe került be.

A brazil Barbara Arenhart és Karoline Souza, illetve a szerb Sanja Radosavljevic a Váci NKSE, a svéd Jamina Roberts, a spanyol Mireya González Álvarez és a szerb - de már magyar állampolgársággal is rendelkező - Katarina Krpez Slezak pedig az Érd HC játékosa. Az Alba Fehérvárt és a Dunaújvárosi Kohászt is egy-egy szerb kézilabdázó képviseli, előbbit Jelena Lavko, utóbbit pedig Katarina Tomasevic.

A Siófok KC tagjai közül a dán Simone Böhme, a francia Estelle Nze Minko, a román Denisa-Stefania Dedu és a szerb Sanja Damnjanovic léphet pályára Németországban, a Debrecen csapatából pedig a dán Lotte Grigel, a román Maria-Madalina Zamfirescu és az orosz Anna Punko tagja hazája válogatottjának a világbajnokságon.

• A háromszoros világbajnok, kétszeres olimpiai bajnok címvédő Norvégia ellen 80 meccset játszottunk eddig, amelynek több, mint a felét megnyertük. A legutóbbi találkozónkon viszont ötgólos vereséget szenvedtünk. A pontszerzés most is bravúr lenne. Az eddigi statisztika ellenük:

80 mérkőzés, 49 győzelem, 3 döntetlen, 28 vereség (a legutóbbi mérkőzés: 2017. november 25., Straume, barátságos mérkőzés, 24-29)

• Fél kilenctől játssza a németországi női kézilabda-világbajnokságon első csoportmérkőzését a magyar válogatott. A B csoportban mindjárt a legerősebb ellenféllel, Norvégiával kezdenek Görbicz Anitáék.

A hatos csoportban rajtuk kívül Argentínával, Lengyelországgal, Svédországgal és Csehországgal kell meccselnie még a magyaroknak. A csoportokból az első négy megy majd tovább a legjobb tizenhat közé.