Szenvedős orosz sikerrel lett biztos a magyar repjegy Tokióba

2021. március 20., szombat 21:52

Biztossá vált a magyar női kézilabda-válogatott olimpiai részvétele, mivel a győri selejtezősorozat 2. fordulójában az orosz csapat pocsék első félidei játéka ellenére 33–26-ra legyőzte Kazahsztánt.

A mieink Szerbia elleni sima sikere után már csak akkor kerülhettek volna bajba, ha a tőlünk 27 góllal kikapó kazahok mindkét meccsüket megnyerik, az oroszok pedig úgy vernek meg minket, hogy a mieinké legyen a hármas körbeverésnél a legrosszabb eredménysor...

A sztárokat pihentető oroszok nem igazán tudtak felpörögni az esti meccsre, és a 12. percben időt is kellett kérnie a kapitánynak, mivel a kazahok vezettek (7–8).

A már az első negyedórában ötször eredményes, a félidő során hétszer betaláló Olga Fomina vezérletével fordítottak, de a 26. percben még mindig 14–14 volt az állás, ráadásul kettős fórba kerültek a kazahok. Ettől picit javult az olimpiai bajnoki címvédő védekezése, de a szünetre így is csak egygólos előnnyel mehettek (17–16).

A térfélcsere előtt valószínűleg nem szépirodalmi stílusban igazította el játékosai Alekszej Alekszejev, az viszont biztos, hogy a második félidőre már egy lényegesen jobban pörgő együttes érkezett a pályára, amely a 36. percben már öttel vezetett (21–16).

A henger csak nem akart beindulni, tíz perccel később például három volt közte (24–21), de a végére nagy nehezen kinyílt az olló (33–26).

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ

2. FORDULÓ, 2. CSOPORT (GYŐR)

Magyarország–Szerbia 31–23 (16–12)

Magyarország: Bíró – Márton 3, Kovacsics 6, Kisfaludy 1, Tomori, Kiss N. 1, Lukács 4. Csere: Szöllősi-Zácsik 7, Szucsánszki 1, Klujber 1 (1), Háfra 2, Helembai 1, Csiszár-Szekeres, Schatzl 4, Janurik. Szövetségi kapitány: Elek Gábor

Orosz csapat–Kazahsztán 33–26 (17–16)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont (77–42), 2. Orosz csapat 4 (62–50), 3. Szerbia 0 (47–60), 4. Kazahsztán 0 (45–79)

A magyar és az orosz válogatott kijutott az olimpiára.

Birkózás

Korpási Bálint olimpiai kvótát szerzett a kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában, a 60 kilóban szereplő Torba Eriknek és a 130 kilósoknál versenyző Varga Ádámnak viszont ugyanez nem sikerült az európai birkózók BOK Csarnokban zajló olimpiai kvalifikációs versenyén.

Borítókép: Illyés Tibor / MTI