A francia bajnok óriási veréssel vágott vissza a Fradinak a BL-negyeddöntőért

2023. szeptember 9., szombat 17:31

Az FTC-Rail Cargo Hungaria számára nem indult erősen a női kézilabda Bajnokok Ligája 2023–2024-es idénye, a Metz idegenben 38–25-re legyőzte a magyar csapatot.

Az előző idény legnagyobb csodáját jelentette, amikor a Ferencváros a hazai pályán elszenvedett 32–26-os vereséget követően a Metz otthonában 33–26-ra nyert a negyeddöntő visszavágóján, bejutva ezzel a négyes döntőbe, ahol aztán csak a végső győzte Vipers állította meg a fináléban.

Számos változás állt be a magyar együttes életében, elég csak Elek Gábor távozására gondolni, de a folytatás olyan volt, mint az év elején: a Metz lényegesen jobban teljesített a meccs elején riválisánál, egészen a nyolcadik percig kellett várni az első hazai találatra, az 5–0-s kezdés után nem sokkal már 7–1-re mentek a vendégek.

A 21. percben Angela Malestein hatodik találatával ehhez képest már 10–13 volt az állás, és rögvest nyíltabbnak festett a csata – de nem sokáig, Chloé Valentiniék egy 5–1-es szériával már a szünet előtt eldöntötték a legfőbb kérdéseket.

Épp Valentini volt az, aki a 39. percben először tízre növelte a differenciát (17–27), a hajrához közeledve pedig a néma csönd helyett a szórványos fütty is előkerült a csarnokban (20–34).

Az utolsó percekben azért újra a buzdításé lett a szerep a lelátón, de a pályán igazából már csak a végét várták a felek. A Metz végül 13 gólos vereséggel vágott vissza a negyeddöntőért (25–38).

A DVSC 13 idényt követően tért vissza a legrangosabb sorozatba, méghozzá Sävehof elleni sikerrel. A hajdúsági együttes a fiatal svéd csapattal szemben már a szünetben öt góllal vezetett (18–13), és bár a végjátékban már nyolccal is vezetett (30–22), végül 32–29-re nyert. A hazaiak közül a hat gólig jutó Vámos Petra volt a legeredményesebb játékos.