Megakáosz: óriási baleset és gyerek a pályán

2015. augusztus 4., kedd 10:36

Brazíliában megszokott, hogy kutyák futkossanak át a pályán autóversenyek közben, a Forma-1-ben is megtörtént már nem egyszer, az viszont még ott is ritkaság, hogy gyerek szaladjon át. Ez történt Curitibában, a brazil stock car-bajnokság legutóbbi futamán.

A fiú állítólag törmeléket akart összegyűjteni emlékbe, ezért rohant át a száguldó autók előtt. Megúszta.

Stock Car Brasil - gyerek a pályán

Törmelékből persze volt elég, a célegyenesben ugyanis hatalmas baleset történt, ami miatt két versenyző is kórházba került.

Abszurd bukás volt: már a célegyenes elején lelassult Thiago Camillo autója, a versenyző valamennyire le is húzódott az ívről, a célvonalnál lengették a lassú autóra figyelmeztető fehér zászlót - de a sárgát nem. A mezőny közepén már volt, aki nem látta Camillót, és kiment előzni, így teljes sebességgel beleütközött hátulról.

Felipe Fraga húzta a legrövidebbet, ő jött hátulról, a két kocsi valósággal megsemmisült, fele-fele eltűnt mindkettőnek.

Stock Car Brasil - gigabaleset

Kisebb sérülésekkel megúszták a pilóták, Camillót hamar kiengedték, Fragát megfigyelésre tartották bent egy éjszakát.

A brazil túraautós bajnokságokban az utóbbi tíz évben két halálos baleset volt, 2007-ben és 2011-ben.

Itt most a versenyirányítás a sárga zászló mellőzésével hibázott, Camillo pedig nem húzódott le teljesen - újra tragédia történhetett volna.