Szalayék már top 20-ban a Dakar-ralin

2019. január 16., szerda 22:00

A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros ismét remekül teljesített, a 28. helyen ért célba a Peruban zajló Dakar-rali 9. szakaszán, összetettben pedig feljött a 20. helyre.

Az összetettben élen álló katari Nasszer al-Attijah nyerte a kilencedik szakaszt az autósoknál, ezzel tovább növelte az előnyét a csütörtöki zárónap előtt. A második helyen a Nani Roma és Alex Haro Bravo duó ért célba, a spanyol páros összetettben is a második, de az utolsó szakasz előtt már több mint 51 perces hátrányban van.

A motorosoknál a francia Michael Metge végzett elsőként, összetettben pedig az ausztrál Toby Price maradt az élen. Utóbbi előnye csupán egy másodperccel csökkent a második helyezett chilei Pablo Quintanillával szemben.

Eredmények, 9. szakasz, Pisco-Pisco (313 km):

Csütörtökön a verseny utolsó etapját rendezik meg: a mezőny Piscóból indul és 359 kilométer – benne 112 km gyorsasági szakasz – megtétele után érkezik meg a limai célba.